banner153
banner159
04 Temmuz 2020 Cumartesi

İNSANA DÜŞMANLIĞIN YAŞANDIĞI BÖLGE

11 Ocak 2020, 07:38
Bu makale 293 kez okundu
İNSANA DÜŞMANLIĞIN YAŞANDIĞI BÖLGE
M.KEMAL ATİK
Zulüm, yağma ve insana düşmanlığın yaşandığı bölge Ortadoğu Coğrafyasıdır Bu da yetmiyor artık bir sınırdan öbür sınıra, bir devletten diğer bir devlete hükmetme arayışını gerçekleştirmek için zulmün yaygınlaşıyor. İnsanlığın huzuru kalmadı. İnsanlar kendilerini esaret bağından, yaşamını kirleten fesat bataklığından kurtarmak için Yüce Yaratıcıya el açıyor ama dualar gök kubbede dolaşıyor velâkin bir türlü tecelli etmiyor.
Ortadoğu’ya barış getireceğiz diye Irak’a giren Amerika ne hale getirdi bölgeyi? Bunlara göre insanlığın onuru, şerefi, kanı imiş meğer. Kızılderilileri gaddar ve acımasız olarak bütün dünyaya empoze eden bunlar, meğer ıstırap ve acı çığlıkları vermede ne kadar vahşi / mahir imişler. Yalnız bunlar mı? Hayır. Emekçi insanların gaddarlıkla ve vahşice sömürülüp ezilmesine seyirci kalan ve hatta onaylayan emperyalist güçler de bu zulmün ortağı olmuşlardır. Müslümanları acımasız ve şiddet düşkünü olarak gösterip de bu çığlıklara kulaklarını tıkayan Avrupa da bu zulme ortak olmuştur. Uygarlık, özgürlük, yurt ve ulus duygusu gibi insanlığın ortaya koyduğu temel ilkelere indirilmiş bir darbedir bu zulüm.
Demokrasi adıyla sınırları aşarak bir ülkeyi işgal edip milyonlarca insanın yazgısını ellerine geçirerek onları sefalete sürükleyen, öldüren, soy kırımı yapan Batının gerçek yüzü ortaya çıkmıştır. Üstelik bunun adına da demokrasi diyorlar. Gözyaşı ve kan üzerine demokrasi kurulur mu? Kin ve nefretin aşısı üzerine demokrasi bina edilir mi? Silahların, yakıtı insan olan alevlerin, Ortaçağ Haçlı seferleri denilen barbarlık ve vahşet döneminin çan sesini hatırlatan bombaların tahribatı üzerine demokrasi, insan hakları terazisi kurulur mu? İnsan hakları edebiyatı yapanlar Ortadoğu’da öldürülen insanların ölü sükûtunu görmüyorlar mı? Gece yarısı evine bomba düşen bir çocuğun hüzünlü sesi insan haklarına girmiyor mu? Bomba nerede patlayacak? Sokakta mı? Pazarda mı? Evde mi? Mescitte mi? Bir dost toplantısında mı? Okulda ya da uykuda mı? Bu korku ve hüzünle yaşayan bir toplumun hakları yok mu? Amerikalıların onur duyduğu bombalarının sesi altında zamanları geçen bu insanların yaşam hakları yok mu? İslam dünyasının doğal zengin kaynaklarını, servetlerini ve gelirlerini sömürerek, onları ayakta kalma mücadelesi vermeye zorlayan Batının demokrasi ve insan hakları anlayışı budur işte.
İnsani ruhun gidişini şeytani ruha çeviren ve bunun adına da “ yeni bir dünya kuruyoruz” diyen emperyalist güçlerin amacı petroldür, İsrail’in geleceğidir. İşte bu nedenledir ki yozlaşmış bencilliğin savunucuları olan Amerika’daki savaş yanlısı yönetim ile İsrail’deki savaş yanlısı yönetim, çıkar birliği içerisinde, Ortadoğu’yu kana ve ateşe boğmaktadırlar. Bunun adı küresel Faşizm değil de nedir? Tek dünya diktatörlüğü diyebileceğimiz bir ideolojidir bunun adı. Bu ideolojiye sahip olanlar, tüm dünyayı teslim alıncaya kadar gölgelerini devletlerin arkalarında dolaştırmak istiyorlar.
Bu ideolojide yaşamın, imanın, faziletin, namusun, özgürlüğün, barışın, zaferin, dindarlığın hatta hazzın ve birlikte yaşamın bir değeri yoktur. Bu ideolojide sahtekârlığın, ölümün, hırsın, sefaletin, korkunun, felaketin, savaşın ve sömürünün yeri vardır.
Bu ideolojide insanlar, değişmelerin, bozulmaların ve ölümlerin, türlü didinmelerin, uğraşmaların ve fani tutkuların tutsağı yapılmakta, birçok musibetlere insanlar maruz bırakılmakta, hazin manzaralara duçar edilmektedir.
İnsana acı ve ıstırap veren tüm bu musibetlerden ve esaretten kurtulmanın yolu varlık ve yokluk meselesini halletmek gerekir. Bu da kanaatimce birlik ve bütünlük içinde bilimi ve aklı yaşama hakim

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV