banner153
28 Mart 2020 Cumartesi

İYİ PARTİ VE GENEL BAŞKANININ SÖYLEMLERİ HALKIMIZIN ÖZLEMLERİYLE ÖRTÜŞMEKTEDİR

22 Ocak 2020, 09:27
Bu makale 576 kez okundu
İYİ PARTİ VE GENEL BAŞKANININ SÖYLEMLERİ HALKIMIZIN ÖZLEMLERİYLE ÖRTÜŞMEKTEDİR
ABDULKADİR YUVALI
İYİ Parti, kuruluşunu takiben katılmış olduğu ilk genel seçimde Kırk Milletvekili ile siyasi hayatımızdaki yerini almıştır. Kuruluş öncesi ve sürecinde İYİ PARTİ ve lideri Saygıdeğer Meral AKŞENER Hanımefendi ile yol arkadaşlarının maruz kaldığı muameleler müstakil bir kitap konusu olabilecek hacimdedir. Türk siyasi hayatında görünmeyen eller, yabancı gelmeyen yüzler adeta iş birliği etmişçesine son derece olumsuz bir davranış sergilemişlerdir. Yol başında, partinin kurulmaması, takiben halka ulaşmaması yönünde özellikle yazılı ve görsel medya karartması bütün şiddetiyle gündemdeki yerini korumuştur. Ancak Saygıdeğer Genel Başkanı ve yol arkadaşları gönül birliği, el birliği ve iş birliğiyle badireleri birer birer aşmayı başarmışlardır. İYİ PARTİ, kuruluşunu takiben genel seçimlerekatılabilmenin hemen bütün şartlarını yerine getirdiği halde, seçimlere katılması veya katılamaması gibi söylentilerin yoğunlaştığı bir anda Saygıdeğer Genel Başkanı akıl, bilgi ve siyasi tecrübesini kullanmak suretiyle atmış olduğu demokratik bir adımla, birtakım olumsuz düşünce ve eylemleri bertaraf etmişlerdir. Böyle bir süreçte partinin, mali kaynaklarıyla ilgili birtakım soruların hatta imaların söz konusu olduğu bir sırada, İYİLER HAREKETİNİN İYİ İNSANLARI adeta imece yoluyla bu meseleyi de kısa bir sürede çözmeyi başarmışlardır.
            İYİ PARTİ lideriSaygıdeğer Meral AKŞENER Hanımefendi, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler dolayısıyla partililerine ve özellikle de aday arkadaşlarına, tarihe not düşercesine partisinin yol haritası sürecinde: İYİ PARTİ ADAYLARI, DEDİKODUETMEYECEKLER, İFTİRA ATMAYACAKLAR VE KİMSENİN ONURUYLA OYNAMAYACAKLAR. BİZİM SİLAHIMIZ; SÖZÜMÜZ, KALEMİMİZ ZIRHIMIZ VE YÜREĞİMİZDEKİ İMANIMIZDIR. Sözleriyle halkımızın özlemini dile getirmişlerdir. Seçimler öncesinde başlatılmış olan MEDYA KARARTMASI seçim sürecinde iftiraya dönüşmüştü. 24 Haziran seçimleri sürecinde Fetö suçlaması karşısında Hanımefendi, gür sesiyle vermiş oldukları cevaplarla tarihe not düşmüşlerdir. Meral AKŞENER Hanımefendi diyor ki, benim ve aile bireylerimin hatta akrabalarımdan bir kimseninadı geçen terör örgütüyle ilgi ve alakasına dair elinde bilgi ve belgesi olanların en yakın Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmasını. Yok bulunamıyorsa yalancı, iftiracı ….Söylemleri cevapsız kalmıştır. Fakat, konuyla ilgili olarak kendilerini görevli sayan yazılı ve görsel medyanın malum kişileri, hakaretin muhatabı oldukları halde, oyun, entrika ve yalanlarını devam etmişler, halkımızın tabiriyle “ÇAMUR AT, İZİKALSIN” hesabıyla hareket etmişlerdir.
İYİ PARTİ TBMM Grubu olarak, TBMM’NİN 23 Temmuz 2018 tarihli toplantısında; İYİ PARTİ, TBMM grubuadına İzmirMilletvekili Sayın Aytun ÇIRAY ve 28 Milletvekili arkadaşıyla birlikte hain Fetö terör örgütünün kalkışmasının siyasi ayağının araştırılması amacıyla TBMM Başkanlığına verilmiş olan Meclis Araştırma Önergesi,24 Temmuz tarihindeki oturumunda siyasi iktidar cenahının oylarıyla önerge reddedilmiştir.
Meral AKŞENER Hanımefendi diyor ki, Tarih hep şahitlik etmiştir ki, milletimiz zor zamanları her daim demokratik siyasetle aşmıştır. Bu güçlü milletimiz, demokrasiden sapmadan, Türkiye’nin önünü açmaya karar vermiştir. Milletimiz kararmakta olan ufkumuzu -İYİLİK GÜNEŞİ- ile aydınlatarak ileriye bakmaya azimlidir. Milletimiz, yeni bir siyasi hareketle, yeni bir iktidarla, güçlü bir Türkiye yoluna devam etmek niyetini açıkça beyan etmektedir. Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer. Özgür, güvenli, hukukun üstünlüğünü ön planda tutan, komşuları ile barış içerisinde, istikrarlı ve öngörülebilir bir ekonomiye sahip, uluslararası platformda saygın, milleti ile barışık, ülkesi için sorumluluk alan bireylerden oluşan ve geleceğine umutla bakan eşit fırsatlar ülkesi bir Türkiye hayali ile yola çıktık. Partimizin çağırısı,21.Yüzyılın gerçeklerini doğru okuyabilen, değişen çağa ayak uyduran, güçlü, zengin ve mutlu Türkiye çağırısıdır. Eğer yaşadığımız çağ ve coğrafya doğru kavranabilmişse; Türkiye ve dünya doğru okunur, doğru değerlendirilir. Toplumu ileriye taşımanın yolu budur.” İfadeleriyle Büyük Türk milletine partisinin yol haritası merkezli bir çağrı yapmışlardır.
            İYİ PARTİ MİLLETVEKİLLERİ YAPMIŞ OLDUKLARI BASIN TOPLANTISIYLA, MİLLET ZOR DURUMDA MİLLETVEKİLİ MAAŞLARI DÜŞÜRÜLSÜN DİYE KANUN TEKLİFİ VERMİŞLER, Konuyu kamuoyu ile paylaşmışlardır. İYİ PARTİ Milletvekillerince gündeme taşınmış olan bu konu, çağdaş ülkelerde sıkça rastlanan anlamlı davranışlardan birisidir. Ancak bu önerge de tıpkı diğer önergeler gibi siyasi iktidar cephesinin oylarıyla reddedilmiştir.
            İYİPARTİ GENEL BAŞKANI, TBMM’DE yakından şahit olduğu ve asla tasvip etmediği söylemlerle ilgili olarak partisinin Milletvekilleri ve parti yöneticilerinehitaben, GERİLİM ÜRETİLMESİNE İZİN VERMEYİNİZ. KİM NE DERSE DESİN, BİZ-KARDEŞLİK- DEMEYE DEVAM EDECEĞİZ. EFLATUN DİYOR Kİ, -KÖTÜLÜĞÜN YOLU YAKINDIR, ONA KOLAY ULAŞILIR, İYİLİK YOLUNUN BAŞINDAYSA, ALIN TERİ VE VİCDAN VARDIR, İYİPARTİNİN YOLU, İŞTE O ALIN TERİNİN VE VİCDANIN YOLUDUR, sözleriyle Milletvekillerini ve parti yöneticilerini bugünlerde her şeyden çok ihtiyacımız olan önemli bir konuda uyarı yapmaktadır. Aynı türdeki uyarıları diğer siyasi parti liderlerinden de beklemek ve mutlu sonuca birlikte ulaşılması büyük Türk Milletinin hakkıdır ve özlemle beklediği bir konu olduğunu ısrarla ifade etmek istiyorum.
            İYİ PARTİ, ülkemizin çözüm bekleyen meselelerine dair sorunları gündeme taşırken, her birisiyle ilgili çözüm önerilerini de beraberinde halkımızla paylaşmaktadır. Nitekim Saygıdeğer Genel Başkanı, Milletvekilleriyle her kademedeki yöneticileri bu yöntemi hayata geçirme konusunda adeta söz birliği etmiş oldukları görülmektedir. Çünkü ülkemizdeki hemen bütün kurum-kuruluşlar her geçen gün özellik ve güzellikleriyle birlikte verimlilikten uzaklaştırılmaktadır. Halkımızın gelirleri düne göre daha da azalmış, üretim ekonomisi yerini ithal ekonomisine terk etme süreci yaşamaktadır. Tez zamanda bütün kurumların, kuruluş ayarlarına döndürülmesi, çağdaş manada yeniden yapılandırılması zaruret halini almıştır. Ayrıca toplumsal ve bireysel manada adeta aşınma süreci yaşamakta olan Milli, Manevi, Sevgi ve özellikle de Güven merkezli kayıplarımızın telafisi için acilen topyekûn gönül seferberliğine ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Saygılarımla. ayuvali48@gmail.com

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV