banner87
16 Temmuz 2019 Salı

KADER HAFTASI

12 Nisan 2019, 09:55
Bu makale 166 kez okundu
KADER HAFTASI
RAGIP TATAR
Süper Ligin 28. haftası için kader haftası demenin doğru sözcük olacağını düşünüyorum.
Fenerbahçe-Galatasaray, Beşiktaş-Başakşehir, Bursa-Trabzonspor, Rize-Göztepe, Erzurum-Akhisar maçlarının sonuçlarının ortaya çıkaracağı puan durumu üst ve alt sıralamayı belirlemede doğrudan etkili olacağı için deyim yerindeyse bu hafta sonu oynanacak maçlara can dayanmaz demek doğru olacaktır.
Cuma günü başlayacak fırtına hafta sonu son bulacak. İzleyen, yöneten, oynayan daha açıkçası futbolun içersinde olan tüm paydaşlar için çok zor bir hafta sonu bizi bekliyor.
Doğal olarakta maçlar sonunda yaşanacak olan karmaşa korkutuyor. Umarım düşündüğüm olmaz ama bugüne kadar yaşananlar bunu gösteriyor. Eleştiri olacaktır ama eleştiri yerine saptırmak işte başvurduğumuz ve yakışık olmayan durumda bu.
Futbolun ve sporun güzelliklerini yaşamak istiyoruz ama bunu isterken içimiz korku içersinde. Geçmiş deneyimlere bakarak bunu zor olduğunu görmek hem acı, hemde üzücü.
Yinede olumlu şeyler düşünmek ve yaşamak zorundayız. Futbolun geleceğini aydınlatacak ve kurtaracak yapının olumlu düşünme gerektirdiğinin bilincinde olmak zorundayız.
Suçlama, kavga, dövüş ile bugüne kadar bırakın futbolu hiç bir kurum başarıyı yakalayamamıştır. Yapmamız gereken açık. Eleştireceğiz ama bu eleştiriler doğruyu bulmaya yardımcı olmak için olacak.
Başlıkta ki gibi kader hatası geldi çattı. Bir kez daha futbolun tüm unsurlarına sağlıklı düşünme ve uygulama diliyorum.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV