banner87
19 Mart 2019 Salı

KAHROLSUN DEİSTLER

12 Nisan 2018, 07:31
Bu makale 417 kez okundu
KAHROLSUN DEİSTLER
ŞABAN GÜNER
Epeydir sosyal medyada ve çeşitli platformlarda tartışılan bir konu var. Bu bilhassa gelenekçi Müslümanların dikkatlerini hiç çekmiyor. Yahutta görmezden geliyorlar. Ama mızrak çuvala sığmıyor.
Dini hassasiyetlerin tavan yaptığı, Konya da Milli Eğitim Müdürlüğü İmam Hatip Öğretmenleri ile bir çalıştay yapıyor. Sonuçta; gençler arasında Deizmin yayıldığı tespit ediliyor. Bu bir tespittir. Kanaat, öngörü veya dilek değildir. Yani olan bir şeyi gördük diyorlar.
Deizm; hiçbir aracı kullanmadan, sadece akıl yolu ile tanrıyı bulup, ona inanıp tapmaktır. Bunu yapana da Deist deniyor. Dinleri ve peygamberleri aradan çıkartıyorlar. Direk tanrıya ulaşıyorlar.
Çalıştaya katılanlar, mevcut müfredat ve uygulayanların, bu akımları önlemede yetersiz olduğu gerçeğini de belirtiyorlar. Böylesine hayırlı bir çalıştaya şapka çıkartılır. Yapanlar alkışlanıp, tebrik edilir. Ve tedbir alınır.
Bizde öyle olmuyor. Bilge lider! Hemen gurubunda kükrüyor. “Türk gençleri vatanseverdir, ahlaklıdır, edeplidir.” Benzeri ifadelerle bu çalıştayı yapanları hedefe yerleştiriyor.  Oy devşirmeye yönelik bu konuşma, ittifak hassasiyeti ile adresine ulaşıyor. Fırçayı Milli Eğitim Bakanı yiyor. O fırçanın yansıması Konya da nasıl olacak, bekleyip göreceğiz.
Kahrolsun sloganları ile hiçbir şeyin kahrolmadığını öğrenemedik gitti. Bak Kominizim, faşizm, PKK, Amerika, Rusya hep yerli yerinde duruyor. Bağıranlar yoruldukları ile kalıyorlar. Çünkü kötülükleri yok etmek için hiçbir şey yapmıyoruz. Pislikleri halının altına süpürüp, temizlik yaptığımızı zannediyoruz.
Yıllardır, çevremizde “bu cahil, yobazlar Müslüman ise ben değilim “ diyenlere “sus günaha girme” dedik. Onların anlattıkları, kitapta olan din değil, uydurdukları din diyemedik! Demeye kalkışan âlimlerin linç kampanyalarına destek olduk.
Giyim kuşam, yeme içme ile uğraştık. Bir türlü ilmihal bilgilerinden kurtulamadık. Kabukla uğraşıp öze varamadık.” Yanlışlıkla su içsem orucum bozulur mu?” diye hep sorduk ama oruçlu iken gıybet, iftira, hırsızlık, kul hakkı, adam kayırma gibi suçları işledim orucum bozulur mu? Sorusunu soramadık!
Peygamberin tebliğ ettiği vahiyleri bırakıp rivayetlerden, menkıbe ve mucizelerden din icat edip anlattık. Savaşlarımıza, kavgalarımıza, iktidar mücadelelerimize, ticari rekabetimize dinleri alet ettik. Din maskesi giyerek yoksulları ve mazlumları istismar ettik.
Onlar haçlı seferleri düzenledi. Biz cihat çığlıkları attık. İlahi emir olan barış, adalet, iyilik gibi hasletleri unuttuk.
Yeni nesil, neden, niye, niçin, nasıl diye soruyor. Bunlara nara atıp maşa göstermeden, akli, ilmi, dini, günümüz medeniyet ve fennine uygun cevaplar verecek din adamları yetiştiremedik. Veya yeterince seslerini duyurmalarını sağlayamadık.
Şimdi, “ kahrolsun deistler diyerek” suç bastırıyoruz. Yeter artık! Hamasetten usandık.
 
 
 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV