banner87
21 Ekim 2018 Pazar

KALDIĞIN YERDEN DEVAM EDERSİN

09 Ocak 2018, 08:04
Bu makale 215 kez okundu
KALDIĞIN YERDEN DEVAM EDERSİN
RAGIP TATAR
Süper Lig takımlarımızın sezonun ikinci yarısı için hazırlıkları devam ederken eksik bulduğu mevkilere de takviye çalışmaları devam ediyor.
Verilen kısa tatil süreci ve çalışmalardan sonra başlayacak sezonun ikinci yarısından beklentileri doğal olarak her takımın çok fazla. Fakat bunun yanında gerçekler ise bambaşka. Örneğin bir hafta tatil yapan oyuncunuzun tatilde kaybettiklerini yerine koyabilmesi için yine bir haftalık çalışma sürecine gereksinim var. Geriye kalan bir hata, on günlük süreçte takımına futbolun doğrularından ne kadarını verebileceksin? Kısacası şunu söylemek istiyorum. Takımın rakibe baskı, pas alış verişi, ikiye birler, hucumda ve defansta çoğalma gibi işlemleri sezonun ilk yarısında ne kadar yapıyorsa, sezonun ikinci yarısında da o kadar yapacaktır.
Hatta kış şartlarının zorlaştığı dönemlerde onu da yapamayacaktır. Eğer takımınız yaşlıysa nisan, mayıs aylarında daha da zorlanacaktır sıcaklıkların artmasıyla.
Takımların en büyük kazancı verilen arada yapılan kısa kamp sürecinde beyin olarak hazır hale gelmek olacaktır. Bunu sağlayacak olanda takımın teknik ekibi ve takımda ki lider tipli deneyimli oyunculardır. İşte bu psikolojik hazırlığı iyi yapan takımlar ikinci yarıda çizgilerini üste taşıyabilen takımlar olacaktır.
Daha öncede yazmıştım sezonun ikinci yarısında takımlar ilk yarıya göre daha az puan toplayacaklardır diye. Örneğin sezonun ilk sekiz on haftasında çok iyi performans gösteren Alanyaspor ve Akhisarspor daha sonra ki haftalarda yaşadığı puan kayıplarıyla bir anda düşme hattına yaklaştılar. Alanyaspor teknik adamı Saffet Susiç aynen şöyle söylemişti artık hedefimiz değişti demişti. Sonuçta görevden alındı. Kurtarıcı olarak Hikmet Karaman getirildi.
Gerçeğin böyle olduğunu bilelim de fazla hayal kırıklığı yaşamayalım diye düşünüyorum sezonun ikinci yarısında.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV