banner167
banner165
23 Ocak 2021 Cumartesi

KARAR ZAMANI

02 Aralık 2020, 00:20
Bu makale 8661 kez okundu
KARAR ZAMANI
RAGIP TATAR
Sağlık da önlemler alınırken spor yarışmaları da olanca hızıyla devam ediyor.
Sadece futbol olarak bakmayın akliniz gelen tüm spor dallarından soz ediyorum.
Buradan giriş yapmamın nedeni ise daha önceden planlamış müsabaka saatlerinin kısıtlama zamanlaması düşünülerek yeniden planlanmasının gerektirmesidir.
Çünkü özellikle Süper Lig takımları dış saha maçlarına giderken özel uçak tutup gidebilmektedir. Tamamı olmamada çoğunluğu bu yöntemle dış saha maçına gidip maç bitimi de ayni şekilde dönmektedir.
Bu şartlardan yoksun diğer takımlar ve özellikle alt liglerde ki takımlar bu kısıtlama saatlerinde olaydan nasıl etkilenecekler bu çok ciddi olarak sorgulanmalıdır.
Saat 21.00 dan sonra sokağa çıkma ve hafta sonu Cuma gününden başlayan kısıtlamanın dış sahada maç yapan hangi branştan olursa takımlar için getireceği zorlukları bir,bir sıralasam maddeler çok uzun olur.
Bu nedenle özellikle tarifeli hava yolu uçuşlarını kullanacak takımlar için tüm müsabakaların bitiş saati en geç 18.00 olmalıdır.
Yine diğer bir sorun dış sahaya maç yapmaya gelmiş takim otobüsle gelmişse özellikle Anadolu coğrafyasında kısıtlama saatlerinin başladığı andan itibaren hangi sosyal tesislerden yiyecek, içecek alabilecek en doğal gereksinmelerini karşılayabilecektir.
Çok fazla uzatmadan sözü müsabaka saatleri saat 12.00 ila 18.00 arasında oynanıp bitecek şekilde yeniden planlanmalıdır.
Tüm futbol maçlarını olmamada alt liglerimiz dahil olabildiğince izleyip gerçekçi değerlendirmelerde bulunuyorum.
Düşünce mi soranlarda gerekçeleriyle birlikte anlatmaya çalışıyorum. Gerçekçi bakınca olaya değerlendirmenizde doğal olarak gerçekçi oluyor.
Süper ligde takvim uzun biliyoruz hepimiz ama bir bakmışınız son yaklaşmış olacak. Bugünleri iyi değerlendiremezseniz ikinci yarıda ki maç yoğunluğundan beyniniz yorulacak oyuncular ve doğal olacakta takımların.
Bugün iyi durumda olamayan takımların isleri daha da zorlaşacak.
Kafa karıştırıp umutsuzluk yaratmak istemiyorum ama acı gerçekte bu.
Hepimize önce sağlık.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV