banner153
04 Nisan 2020 Cumartesi

KARMAŞADA YOL ALMAK

22 Şubat 2020, 07:26
Bu makale 1004 kez okundu
KARMAŞADA YOL ALMAK
RAGIP TATAR
Sporda, özellikle futbolumuzda bütün sorunu ona var bana yok üzerine kurduğumuz için gittiğimiz ve gideceğimiz yolun bir arpa boyu olmayacağını düşünenlerdenim. Sezon başından bu yana futbolun geleceği ve gelişimi için söz söyleyen yok demek yanlış olmaz.
Sadece birazcık seslendirilen yabancı oyuncu sayısının fazlalığı. Bazı takımlarımızda o kadar fazla ki 14 yabancı oyuncusuna lisans çıkarıyor bazısının da lisansının dondurmak zorunda kalıyor. Doğal olarak ta bu oyuncuların parasal maliyetlerinin olduğu ve bu maliyetlerinde karşılanma zorunluluğu. Nasıl olsa dilimize yerleşmiş borç yiğidin kamçısıdır sözü.
Futbolla ilgili konuştuğum kişilere şunu söylüyordum. Ligin beşinci ve altıncı haftası bugünkü puan durumuna bakıldığında öyle bir gösterge ortaya koyuyor ki yenilenin daha doğru sözcük puan kaybedenin hem alta hem üstte geleceğinin karanlık olacağını gösteriyor.
Puan durumuna ve hafta sonu oynanacak maçlara bakarsanız neredeyse her birinin final maçı olduğunu göreceksiniz ligin hem üstü hem de altı için. Hafta sonu maçlar oynandıktan sonra ortaya çıkacak karmaşayı şimdiden görür gibiyim.
Ortama baktıkça gelecekle ilgili umutlarım kırılıyor demek istemiyorum ama karamsarlığa kapılmıyorum desem yanlış olur. Bütün yükü hakem ve VAR, AVAR hakemlerini yükleyip geleceği planlamamakta direnen futbolun unsurları geleceği kararttıklarını anlamalarını umuyor ve diliyorum.
Elimden gelen bu. Hani bir söz vardır ya. Adım Hıdır elimden gelen budur. Keşke daha fazlası gelebilse elimden.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV