banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

KATİL MİLLET MİSKİN ÜMMET

17 Mayıs 2018, 16:08
Bu makale 217 kez okundu
KATİL MİLLET MİSKİN ÜMMET
ŞABAN GÜNER
        Tarihin bilinen en eski çağlarından beri kendilerini seçilmiş ırk olarak görürler. Cennete bir tek biz gireceğiz derler. Kendi soylarından başka hiçbir soydan peygamber gelmediğini ve gelmeyeceğini iddia ederler!
         Ama gönderilen peygamberleri döverler, söverler, taşlarlar, çarmıha gererler hatta öldürürler. Kibir yüklüdürler. Katillik ve bencillik ruhlarında var.
          İbrahim-i dinlerin (HANİF DİNLER) ortak coğrafyasını kimse ile paylaşmak istemezler. Kendilerinden olmayana hayat hakkı tanımazlar. Onlar adalet, hak hukuk nedir bilmezler. Kadın, genç, çocuk, bebek, yaşlı ayrımı yapmadan cinayet işlemekten zevk alırlar. Üstelik bu canilikleri inançları adına yaptıklarını söyleyerek, övünürler.
          Bu katil İsrail, Ortadoğu coğrafyasında Yahudi ve Hıristiyan âleminin tetikçiliğini yapar. Onlar tarafından korunur ve teşvik edilirler.
           Bir asırdır karşılarında MİSKİN BİR ÜMMET var! Kendilerine zulüm yapanlar yerine birbirleri ile çekişip savaşan bir ümmet!  İnancının itikadı yönü zayıf, amel-i yönü bin bir parçaya bölünmüş bir ümmetten bahsediyoruz.
           Hemen yanı başında dindaşları açlık içinde kıvranırken, altın kaplı uçaklarda sefa süren Müslüman dediğimiz krallardan ve onların adı batası veliaht prenslerinden söz ediyoruz.
            Din kardeşlerine zulüm yapanlarla kol kola olan zavallı yöneticiler ve sadece dua ederek düşmanı kahredeceğini zanneden miskin ümmet daha çok yerlerde sürünür.
           Allahın duaları kabul etmesinin ilk şartı, o duaların teslimiyet içinde yapılmasıdır. O duaları yapanların şirk ve her türlü günahtan arınmış olmasıdır.
Oysa karşımızda; Kul hakkı, dedikodu, iftira, zina, kumar, çalmak, nefret, zulüm, adaletsizlik gibi iman hastalıklarına yakalanmış bir ümmet var. Para, mal mülk ve güç odaklarının Allahın yerini aldığı bir toplumda, hiçbir dua kabul olunmaz.
          Önce şu münafıklık illetinden kurtulacağız. İmanımız ve itikadımız eksiksiz olacak. Sonra mal, mülk, insan, ilim ve fen israfından vazgeçeceğiz. Oturup yatmayı ve miskinliği reddedeceğiz. İlim ve fende ileri gideceğiz. Bir yumruk gibi olacağız. Kabuktan vazgeçip, öze bakacağız. Yarınımız daima,  bu günümüzden daha iyi ve büyük olacak.
          Ancak o zaman bu ümmet kurtulur. İşte o zaman o sevgili peygambere layık ümmet oluruz. Ancak o zaman dinimiz dünyaya hâkim olur.
          Mısır dan Suudi Arabistan’ a bir ümmet uyuyor. Uyumanın ötesinde Amerika ve İsrail ile yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor.
            Şu mübarek ayı yine ağız tadı ile yaşayamıyoruz. Yine bölgede kan, yine bölgede zulüm, yine bölgede acılar.
            Ölenlere rahmet, yaralılara şifalar dileyip, gıyabi Cenaze Namazı kılmaktan başka elimizden bir şey gelmiyor. Yokluğun ve güçsüz olmanın gözü kör olsun.  Bu ümmeti uyutup, sömürüp, mahvına sebep olanlara lanet olsun. Katil İsrail ve destekçileri kahrolsun.
          
          

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV