banner167
banner165
22 Ocak 2021 Cuma

KAYSERİ DE NELER OLUYOR

14 Ocak 2021, 07:09
Bu makale 1344 kez okundu
KAYSERİ DE NELER OLUYOR
ŞABAN GÜNER
Kayserispor ile başlamak istiyorum. Kayserispor un başında iyi niyetle hizmet etmeye çalışan bir ekip var. Berna başkan ve ekibine, ben intihar fedaileri diyorum. Bu zamanda bu kulübü yönetmek büyük fedakârlık ister.
Her babayiğidin harcı değildir.
       Hoca seçiminde, talihsizlikler yaşadılar. Hele ki Samet Aybaba tercihini niçin yaptılar? Hiç anlamış değilim! Buna birde aleyhimize hakem hataları eklenince, puan cetvelinin altına demir attık. Aybaba nın gidişi, altı puan getirdi. Umutlarımız tekrar yeşerdi.
       Anadolu kulüpleri üvey evlat muamelesi görür. Özellikle spor kanal ve yorumcuları üç büyük kulübün basın sözcüsünden farksız bir anlayışa sahipler.
Üç haftadır Kayserispor un kalesinde 17 yaşında Doğan Alemdar adında bir çocuk var. Gol yemiyor. Penaltı kurtarıyor. Oyun kuruyor. Adeta ben kaleciyim diye haykırıyor. Gören, duyan, söyleyen, anlatan yok!
     16 yaşındaki Emre Demir,17 yaşındaki Nurettin Korkmaz umut vadeden gençler olarak pırıltı saçıyorlar. Haber olmaları için isimlerinin ecnebi ismi mi olması gerekiyor? Veya İstanbul takımlarında forma giymeleri mi lazım?
      Bu saydığım isimler şayet üç büyüklerde oynuyor olsalardı, tüm basın onlara gelen, milyon dolarlarla ifade edilen, transfer tekliflerinden bahsederdi. Hikâyeleri manşetten verilirdi. 
     Ama olsun, biz işimize bakalım. Bu gençlere yaptığımız yatırım, doğrudur. Bu yolda devam etmek gerekir. Ne zaman ilk on birin yarısı yirmi yaş altına iner, işte o zaman kurtuluruz.
 
       Gençler demişken, son zamanlarda şehrimizde, intihar vakalarında gözle görülür bir artış var. Yüksek katlardan atlayanlara, kendini iple asanlar eklenmeye başladı. Son bir ayda 7 intihar vakası yüreklerimizi dağladı. Son dört aydaki sayı, 16 olunca endişelerimiz daha da arttı.
       Çoğu genç ve orta yaşlarda, içlerinde okumuş, meslek sahibi olanlar da var. İş bulamayan veya işleri iyi gitmeyenlerde var.
       Allah hiç kimseye bu acıları yaşatmasın. Bu yakarışımızın yanı sıra bazı tedbirler almak zorundayız. Duanın kabul edilmesi için ön şartı, kulun tedbir almasıdır. Elimizi kolumuzu bağlayıp oturamayız.
       Şehrimizi yönetenlere çok iş düşüyor. Her konuda hutbeler okutulurken her nedense cana kıymanın ve kendi canına kıymanın ne derece büyük günah olduğu konusunda bir hutbe göremiyoruz.
       Aileyi korumakla görevli bakanlığın, Kayseri deki temsilcileri bu konuda neler yapıyorlar bilmeye hakkımız var.
      Belediyeler, sivil toplum kuruluşları, basınımız, muhtarlıklar, aile hekimleri bu konuya ne kadar duyarlılar bilmek istiyoruz.
      İnsanlarımızın ruh sağlığı konusunda sağlık müdürlüğümüz seferberlik başlatmak zorunda! Psikologlarımıza çok iş düşüyor.
      Hayat devam etmeli, tek derdimiz salgın olmamalı, insanlarımızı yaşatmak zorundayız. İnsan yaşayacak ki devlet yaşasın.
 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV