banner87
16 Temmuz 2019 Salı

KAYSERİ KAVGAYI SEVMEZ

11 Nisan 2019, 10:08
Bu makale 158 kez okundu
KAYSERİ KAVGAYI SEVMEZ
ŞABAN GÜNER
Hani hep kayseri modeli deriz, bununla öğünürüz. Bu modelin özü, sessiz ve derinden yol almaktır. Kavga etmeden hedefe yürümektir. Bu modelin araçları, diyalog ve müşavere etmektir. Diklenmeden, dik durmayı becerebilmektir. Kalpleri kırmak yerine, kalpleri kazanmaktır. Bunu yapabilmek için sevgi ve hatırdan oluşan bir harç mutlaka olmalıdır.
Kayseri de seçimler kırıcı olmayan bir atmosferde gerçekleşti. Partiler birbirine hakaret etmeden kendi işlerine baktılar. Şehir meydanına kurdukları çadırlarda broşürlerini dağıttılar. Genelde dernek, birlik ve esnaf ziyaretleri yaptılar. Seçimler gelip geçti. Öyle itirazlar falan olmayınca da seçilenler mazbatalarını hemen aldılar. Belediye meclisleri görev bölümlerini bile yaptılar. Şimdi hizmet zamanı, Allah yardımcıları olsun.
Şehrimizde çoğu belediyenin başkanları değişti. Belediye meclislerinin yapıları değişti. İkinci kuşak isimler görüyoruz. Babaların yerini, çocukları almış. Meclislerde Ak Parti, İYİ Parti, CHP, MHP gurupları olacak. Her gurubu zorlu bir sınav bekliyor. Biz dikkatle izleyeceğiz. Özellikle İYİ Partiden Kazım Yücel ve MHP den Halit Demir in çalışmalarını merakla bekliyorum. Aynı ideoloji mutfağında pişen bu iki deneyimli insan, aynı hizmet yolunda birlikte hareket edebilecekler mi çok merak ediyorum.
 
Politika, çoğu zaman rakip partiler arasında yapılmaz. Politikacıların asıl rakipleri kendi partilerinin içindedir. Bakmayın siz, Büyükkılıç başkanın, “ Ben Çelik in ayağına basarak aday olmadım” açıklamalarına. Ayağa basmanın ötesinde çelme bile var. Daha makama oturmadan, Belediye Şehir Tiyatrosu girişinde bulunan, Mustafa Çelik in resmi ve özdeyişi indirilip, yerine Büyükkılıç ın resmi ve özdeyişi asılmış. Aynı hızlı değişimin, belediyenin kadrolarında da yapılacağından emin olabilirsiniz.
Elbette her yiğidin bir yoğurt yeme şekli vardır. Kadrolarını kurar. Kendi programını uygular. Sonuçta ortaya ödenecek bir hesap gelir. Bu hesabı yalnız başkan ödese diyecek lafımız olmaz. Ama maalesef hesabı kendi ile birlikte partisi ve tüm millet ödüyor.
Umarım Mustafa Çelik’e ait projeleri uygulanmaya devam eder. Onun fikirlerinden faydalanılır. Başlattığı yatırımlar tamamlanır. Yaptığı sözleşmeler yürütülür. Kazanan Kayseri olur. Aksi yapılırsa ödenecek hesap kabarık olur.
Aynı sistem ilçelerimiz içinde geçerlidir. Her başkan kendinden önceki başkanı kötülemek için değil, onu hizmetleri ile geçmenin gayretinde olmalı. Dört MHP li bir İYİ Partili başkan üvey evlat muamelesi görmemeli. Bu gün sizde olmayan belediyeye yarın talip olursunuz. O zaman seçmen size; ama Büyükşehir sizde idi ne yaptınız diye sorarsa verecek cevap bulamazsınız.
Bu şehir, bu belediyeler hepimizin ortak değeridir. Bunu gözümüz gibi korumalıyız. Gelecekte hayırla yâd edilmenin çabası içerisinde olmalıyız. Bakın bunca yıl geçti, KAVUNCU ve ÇALIK unutulmadı. Hayırla anılıyorlar.
Başkanları unutulmaz kılan şey, dürüstlük, adalet, hizmet ve marka eserlerdir. Rutin işlerle vakit geçirmenin zamanı çoktan gelip geçti. Artık bu tip yatırımlarla birlikte, hayatımızı kolaylaştıracak, gelirlerimizi artırıp, giderlerimizi azaltacak belediye çalışmalarını bekliyoruz.
Bunu beklemek ve istemek bu güzel kentin, güzel insanlarının en doğal hakkıdır. Hiç kimseyi ayırmadan, başta muhtarlar tüm seçilenleri yürekten kutluyorum. Yine başta Mustafa Çelik Başkan, görevleri sona eren tüm başkan üye ve muhtarlara selamet diliyorum.
 
 
 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV