banner203
21 Mart 2023 Salı

KAZIM YÜCEL KOCASİNAN’DAN ADAY

16 Ocak 2019, 10:26
Bu makale 91129 kez okundu
KAZIM YÜCEL KOCASİNAN’DAN ADAY
FERHAT YAĞMUR
Cumhur İttifakı kararlarının ayak sesleri Kayseri’de yeni yeni duyulmaya başlandı. Sen kalk partine yıllarını vermiş dava adamlarını aday adayı olarak başvurmaları için araya adamlar koyarak ikna et, sonra da tek kelime etmeden liderimiz böyle karar verdi diyerek hiçbir şey yokmuş gibi hayatlarına devam etmelerini tavsiye et.
Olmaz.
Olmadı da zaten.
Tomarza, İncesu’dan istifa edenlerin yanı sıra bu seçimlerde MHP’ye sanırım en büyük cevabı suskun kırgınlar verecek. Bir kısmı yine bağrına taş basıp peki deseler de, sandık başına gidince büyük bir kesimin bu siyaseten ortada bırakmanın hesabını soracak gibime geliyor.
Geçenlerde partide yönetici bir arkadaşa iki şeyi sordum; “Yerel seçim konusu gündeme geldiğinde önce herkes kendi adayını çıkaracak denildi, tamam dedik. Sonra beka davası diyerek Cumhur İttifakı yerel seçimde de olacak denildi. İyi de, bunun hepsi bir ay arayla oldu. Bir ay önce beka sorunu yoktu da bir ay içinde mi çıktı. Bir diğer sorum da mesela Tomarza’da MHP’de aday göstermemeyi kabul etmesinin ya da Talas’ta aday çıkarmamayı içine sindirmesinin beka sorununa nasıl bir katkısı var?“
Cevap
Cevap yok.
Özür var, aman bu sefer böyle olacak ülkenin bekası için diye tekrar hatırlatma var. Ya tamam, güneydoğudaki ve doğudaki illerde beka sorunu uğruna ağırlıklı olarak gerekiyorsa her yerde Ak Parti desteklensin ama Kayseri’de mesela beka sorununun hissedileceği tehlike nedir, birileri bana bunu izah etmeli. Yoksa bu olan bitenler, siyaseten, manen, duygusal olarak yıkılıp, kırılıp dökülen ömrünü bu davaya adamış insanların içinde bulunduğu ruh halleri, kimseye hiçbir şey izah edemeyişin içte yarattığı depremler, hiçbiri hiçbiri anlatılır ve anlaşılır değil. İzahı yok.
Ya koskoca Kayseri il teşkilatı Talas’ı bari Tomarza’yı ya da mesela İncesu’yu da dahil edemezler miydi bu ittifaka, bu kadar mı teslim olundu anlamadım ki! Yani MHP lideri ve Genel Baş kanı Devlet Bahçeli’ye her görüldüğünde ya da ziyarete gidildiğinde asker selamı çakıp hazır olda görüntü vermenin ötesinde, uygun bir dille şehrin dinamiklerini ve siyaseten MHP’nin güçlü olduğu yerlerdeki son durumları, şansı vs. anlatılamaz ve ikna edebilmek için saygı çerçevesinde ısrarcı olunamaz mıydı?
Şimdi tahminen olacaklara bakalım. Bugün Tomarza ve İncesu’da istifalar yaşandı. Bağımsız adaylar çıktı veya çıkacak. BBP, belki Saadet Partisi ve dahi CHP-İYİ Parti ittifakı, MHP’nin kırıp döktüğü yarı yolda dımdızlak bıraktığı bu küstürülen isimleri ikna edip safına çekmek için harekete geçmez mi sanıyorsunuz. Ve Kayseri’de zaten geçen seçimlerde var olanların üstüne bir şey koyamadan ittifak yaptık, kazandık, başardık diyerek kimlerin gözünü boyayabileceğinizi sanıyorsunuz.
Söyleyeyim, hiç kimsenin. Hele hele bu davaya yıllarını, ömrünü, maddi manevi tüm desteklerini vermiş gerçek ülkücülerin bırakın gözünü boyamak, ikna etmek bir kere kamuoyu önünde rencide ettiğiniz onurlarını tamir etmeye kalan siyasi ömrünüz yetmez gibi görünüyor. Nerden mi biliyorum? Gidip ziyaret ettim, çoğuyla konuştum ve üzüntülerini paylaştım. Gördüm ki, partiden kimse yanlarına gitmemiş, kimse teselliye bile gerek duymadan, kuru birkaç miş gibi mış gibi yapılan telefonların ötesinde yüreklerine, kırgınlıklarına dokunmamış.
Peki diğer partiler ne yapıyor?
Açık söyleyeyim mesela yakında Kazım Yücel bir partiden Kocasinan Belediye Başkan adayı olursa kimse şaşırmasın ve kusura bakmasın. Bunu sizler yani partinin hem burada hem Ankara’da karar vericileri koltuğunda oturanlar yaptınız.
Saklambaç oynarken bir arkadaşımızın ceketini bir diğerinin ceketiyle değiştirir, sonra da ebeyi kandırırdık, çanak çömlek patladı derdik. O kişi yine ebe olurdu.
İnanın bu olan bitenlerle pek çok kişi için çanak çömlek patladı. Pek çok kişi siyaseten aldatılmış ve kandırılmış gibi görüyor kendini. Ve bunun içte yarattığı duygusal kırgınlıklarıyla dışarıya bir şey söyleyememenin yükünü de omuzlamaya çalışıyorlar. Bu arada yanlarında kimse var mı ?
Yok
Var olanlar da kendi partilerine çekmek için uğraşanlar.
Ve o kadar çok duyum aldım ki, bakın ama Saadet Partisi olur ama İYİ Parti olur ama BBP olur muhakkak ve muhakkak biri bugün değilse yarın, MHP’nin Kocasinan Belediye Başkan adayı Kazım Yücel’i (aday adayıydı aday olmadıki, henüz diye kurtarmaya çalışmayın, her yerde adayımız diye kaç defa lanse ettiniz) ikna edecek.
Hem de Yücel’e yapılanı asıl koz olarak kullanarak ikna edecek gibime geliyor.
Ve belki iddialı olacak ama bugünden söylüyorum, Kazım Yücel diyelim ki İYİ Parti’ye evet der ve yola çıkarsa, ardından o kadar çok gelen olur ki, herkes hayret eder. Kazım Yücel’in arkasına diyelim ki bin kişi düşerse sandıklardaki küskün ve kırgın sessizlerin desteği on binleri geçer ve geçecek de.
Hele Kazım Yücel bir partiden aday olduğunu açıklasın o zaman medyadaki ve kamuoyundaki yansımasını ve karşılık bulmasını göreceksiniz. Ve asıl o zaman ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.
Sonuç şu ki, sıkıntılıbirsüreçle Ak Parti Kocasinan Adayı olan Ahmet Çolakbayrakdar, öyle çok güle oynaya bir seçim süreci geçiremeyecek gibi.
Birlikte göreceğiz.
Kazım Yücel Kocasinan İlçesi Belediye Başkan adayı.
Hayırlı olsun.
Partisinin adını da, mağdur edilenlerin, suskunların sesi olacak olan Kayseri halkı koyacak.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV