banner167
31 Temmuz 2021 Cumartesi

KÇÖ TAMAM ÇALIŞAN NE YAPACAK?

30 Haziran 2020, 17:55
Bu makale 1739 kez okundu
KÇÖ TAMAM ÇALIŞAN NE YAPACAK?
MEHMET NİLKALI
Kısa çalışma ödeneği ile ilgili yeni bir adım daha atıldı ve işverene destek sağlanacak. Bir ay daha sürecek.
Pandemi sürecinde evet bu anlamda verilen destek uygun gibi görünse de çalışanı zor durumda bırakacak adım atıldı. Çalışanın maaşı asgari ücret olarak aldığı ücretinin yarısı olarak düştü. Kısa Çalışma ödeneği ile birlikte.
Daha ilginç olan çalışan, yarın öbür gün işsiz kaldığında alacağı 8 aylık işsizlik maaşının 4 ayını şimdiden almış oldu. İşveren bu süreçte işçi giderleri konusunda harcama yapmayarak en azından işletmesini kurtardı. İşveren adına önemli bir destek.
Çalışan ise, kendi cebinden yemeye devam ediyor ve geleceği ile ilgili bir kenarda duran yada duruyor olacak olan işsizlik maaşını yiyor.
Devlet desteği anlamında ise siyasiler, bu konuda üzerlerine düşeni çok iyi yaptığını ve büyük destek verdiğini dile getiriyor.
Sonuç olarak çalışan 3 aylık mağduriyetine bir ay daha eklendi ve bu ayı nasıl çıkartır bilinmiyor ama acul olarak çalışan kesime (Kısa Çalışma Ödneği’nden yararlananlar için) devletin maaşını tamamlama adına desteği olmalıdır. 4 aylık dilimde cebinden yiyen çalışanın en azında eksik kalan bölümünü, işverenin tamamlamadığı maaşını tamamlaması şarttır. Yoksa aile içi sıkıntıların arttığı borç batağına sürüklenin insanlar olacaktır. Bu konuda en büyük görev Cumhur İttifakına düşüyor. Gerek AK Parti gerekse MHP teşkilatları bu konuda halkla iç içe ve onların bu anlamdaki sorunları ile ilgili konuyu üst mercilere taşıyabilirler. Taşırlarsa büyük bir iyilik yapmış ve zor durumda kalan çalışanlara sahip çıkmış olurlar. 

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV