banner153
03 Ağustos 2020 Pazartesi

KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

12 Aralık 2019, 09:34
Bu makale 353 kez okundu
KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ
RAGIP TATAR
Yaşıyorsan hakkını vereceksin bu hayatın. Yaşıyorsan, bir anlam peşinde koşacaksın. Bunu yapmıyorsan veya yapmaya çalışmıyorsan bil ki yaşadığını sanıyorsun ama aslında yaşamadığının farkında değilsin.
Kayserispor’un Rizespor maçı başlıkta belirttiğim gibi köprüden önce ki son çıkış veya girişte belirttiğim anlamı taşıyan tümce de ki gibiydi. Sezonun ilk yarısını on beş puanın altında tamamlayan takımların düşmeme olasılığı çok ama çok az. Nedeni de ikinci yarıda yaklaşık 25 puan toplamalısınız ki toplam puanınız kırkayaklaştırırsanız düşme hattından uzakta olursunuz.
Bu sezon biraz daha farklı olacaktır puan barajı. Takımlarımızın fazlaca gel git yaşaması puan farkının hem altta hem üste açılmasını engelledi.
İkinci yarı çok daha zor geçecektir. Kazanılan her puan hatta atılan her gol çok daha anlamlı olacaktır. Teknik adamlarımız bol, bol konuşuyor. Neredeyse tamamı ilk yarının bitmesini bekliyor. Sezonun ikinci yarısının bambaşka olacağını söylüyorlar. Umarın hayal satmıyorlar. Gerçekçi düşünenler için hayal gibi geliyor ama yapacak bir şey yok. Şimdilik kağıt kalem onların elinde. Her şeyi çok iyi bildikleri için onların söylemlerine inanmak zorunda kalıyorsunuz.
Şunu hiç unutmayalım. Profesyonellikte duygusallığa yer yok. Geçmişe bakarak yaşayamazsınız.
Bu gün ne yazık ki bazı teknik adamlarımız ve futbolcularımız geçmişin gölgesinde yaşıyor. Yönetimlerde bunu tam olarak değerlendiremediği için geçmişi ile yaşayan bazı futbolcular kulübün üzerine yük olarak para kazanmaya devam ediyorlar.
Son üç haftaya girerken bu üç haftadan kazançlı çıkacak takımlarımız sezonun ikinci yarısına umutla girecekler. Hem altta hem de üst sıra için yarışacaklar.
Kayserispor kalan üç maçtan puanlar çıkarmak zorunda. Umutla yaşamak. Bir anlam peşinde koşmak için. Yaşamak için.
RAGIP TATAR

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV