banner153
04 Ağustos 2020 Salı

KORKAKLAR TARİH YAZAMAZ

09 Temmuz 2020, 22:14
Bu makale 854 kez okundu
KORKAKLAR TARİH YAZAMAZ
ŞABAN GÜNER
      Kayserispor için sonun başlangıcı denilen bir zaman diliminde BERNA GÖZBAŞI ve yönetimi, işbaşı yaptı.
      Onların bu cesaretini alkışlayanların çoğu, arkalarından bunlar deli, olmayacak duaya âmin diyorlar diye kıs kıs gülüyorlardı.
     Unuttukları, tüm kahramanların ortak özelliği, korkusuz ve biraz deli olmalarıdır. Ve tarihi kahramanların yazmasıdır. Korkaklar tarih yazamazlar. Kahramanlar iz bırakırlar. Kahramanlar unutulmazlar. Kahramanlık ancak korkusuzların hakkıdır.
     Büyük bir akıntı, Kayserispor u önüne katmış götürüyordu. Bu akıntıya karşı durmak mümkün değildi. Oysa “akıntıya karşı kürek çekmekten korkmamak gerekir. İnsanlığın her ilerleyişi, alışılmışın dışında aykırı ve düşünce ve durumların savunmasını yapanlar sayesinde gerçekleşmiştir.(T.BARNES)
     Kayserispor un 40-50 yıllık tarihini, filim şeridi gibi gözden geçirirsek, ne demek istediğim daha iyi anlaşılır.
     Kayserispor sevdalıları, rahmetliler, Üveyiz MOLU, Mehmet HAYMANALI dönemlerini ve benzer dönemleri hatırlarlar. Cesaretle neler yaşanabileceğini çok iyi bilirler.
      Zor zamanlar mı, kahramanlar yaratır? Yoksa kahramanlar zor zamanlarda mı ortaya çıkar? Bu çetrefilli iki sorunun cevabı da EVET olursa kimsenin diyecek bir şeyi olmaz!
      Bu yazı için, daha erken diyenleriniz olabilir. Ama Kayserispor isterse küme düşsün, benim Berna başkan ve yönetimi hakkında düşüncem değişmeyecektir.
      Hepsinde kocaman yürek var. İnanıyorlar, korkmuyorlar, direniyorlar. İnşallah kazanacaklar.
       Anlamsız bir fener mağlubiyeti sonrası, seri galibiyetler almaya başladık. Bu galibiyetlerden biri Şampiyonluğa oynayan Sivasspor a karşı deplasmanda alındı. Bir diğeri üç büyüklerden biri Beşiktaş a karşı alındı. Hem de eze eze alınan galibiyetler oldu. Kalan maçlarda bu serinin devam etmemesi için hiçbir sebep yok.
       Hep birlikte yönetimimize ve takımımıza hiç olmazsa son düzlükte yardımcı olalım. Kazanan şehrimiz olsun.
       Robert PROSİNECKİ ve ekibinin, hakkını da teslim etmeliyiz. Onlar baştan beri korkmadan, mücadele ediyorlar. Küme düşmeyeceğimize olan inançları baştan beri hiç değişmedi.
     Futbolcularımızda olağanüstü fedakârlıkla oynamaya başladı. Mücadele son dakikaya kadar devam edecek. Her şey son maçtaki son düdüğe kalacak.
     Sonuç ne olursa olsun, bu yönetim yazmaya başladıkları, hikâyelerine devam etmelidir. Daha yapacakları çok şey var.
     Bu filmin, bu hikâyenin sonu hüsranla bitemez, bitmemeli. Sezon sonu varılan yer, sezon finali kabul edilmelidir. Gelecek sezonlara kalsa da bu hikâyenin, mutlaka mutlu bir sonu olmalıdır. 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV