banner153
banner156
23 Şubat 2020 Pazar

KÖRLER ARASINDA AÇIKGÖZ OLMAK

15 Mayıs 2019, 03:54
Bu makale 306 kez okundu
KÖRLER ARASINDA AÇIKGÖZ OLMAK
RAGIP TATAR
Öykü şöyledir. Tamamı kör olan bir köye gelen sağlıklı bir kişi. Her konuda fikrini söylemeye başlar.
Doğal olarakta yaşayanlar kör bu sağlıklı olduğu için söylediklerinin hepside doğrudur.
Kör olan köylüler toplanır ve şu kararı verirler bu adamın söylediği her şey doğru o halde bu bizim başımızda olsun derler. Bunun üzerine köyün doktoru getirin şunu bende bir göreyim bizden farkı neymiş anlayayım der.
Kör doktor aşağıdan yukarıya doğru muayene etmeye başlar ve sıra yüz ve göz bölgesine geldiğinde adamın gözünün açık olduğunu fark eder ve iki parmağını iki gözüne sokarak adamı da kör yapar.
Futbolumuzun durumunu öyküdeki hikayeye çok benzetiyorum. Futbolumuzun gelişimi için doğruları söyleyen diğer bir deyişle yol gösteren veya göstermeye çalışan az kişi bulunmakta.
Biz onları da kör durumunu getirirsek futbolda kalkınmadan söz etmek hayalden öteye yol almak gibi olacaktır.
İngiliz futbolu futbol holiganlarının kontrolüne girmişti. Dönemin başbakanı, İngiliz takımlarının beş yıl süreyle Avrupa kupalarına katılmasını yasaklamıştı. Sonra nemi oldu? O dönemde Avrupa kupalarında en iyi konumları yarı final iken aslında orası bile zordu ya.
Şimdi bakın Avrupa kupalarında hangi ülkenin takımları var. LİVERPOOL, TOTENHAM, ARSENAL, CHEALSE. Ne demek istediğim anlaşılmıştır sanırım.
Hepimiz gerçeklere gözümüzü açmaz, açanı da kör edersek. Yuvarlanıp gideriz. Doğal olarakta nereye çarpacağımız belli olmaz.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV