banner153
07 Ağustos 2020 Cuma

KÖTÜ KOMŞU

17 Ekim 2019, 07:15
Bu makale 362 kez okundu
KÖTÜ KOMŞU
ŞABAN GÜNER
Favorim olan iki atasözü var. Birincisi; “Türkün, Türk ten başka dostu yoktur.” İkincisi ise “Kötü komşu, insanı hacet sahibi yapar.”
Atasözleri asarlarca edinilen tecrübelerin özetidir. İnsanlar bu deneyimlerden ders çıkarsın diye söylenir. Ders çıkartsın ki, geleceğini bu derslerle şekillendirsin.
Türkiye, dünyada zulüm gören milletlerin beklenenidir. O insanların, umududur. Gittiği her yere adalet ve barış götürür. Kitabının hiçbir satırında, zulüm ve sömürü yoktur. Onun kolonileri olmamıştır. Hiçbir ülkeyi sömürmemiştir. Gittiği her yerde insanları dilinde ve dininde özgür bırakmıştır.
Asimilasyon yapmamıştır. Zalimin karşısında, mazlumun yanında olmuştur. Kimseye taşıyamayacağı yükü yüklememiştir. Gittiği ülkeleri, harap etmemiş, mamur etmiştir.
Bütün bunlara rağmen, maalesef dostumuz yok, düşmanımız çok. Varlıklarını bize borçlu olanları bile buldukları ilk fırsatta bizi kötüleme küstahlığını gösterirler.
Bizimle dost ve müttefik olduğunu söyleyen tüm ülkelerin BARIŞPINARI HAREKÂTI için takındıkları tavırlara bakın, ne demek istediğimi anlarsınız.
Ülkemiz NATO üyesidir. Bunun anlamı topraklarımız NATO toprağıdır. Sınırlarımız, NATO nun sınırlarıdır. İşte bu NATO, kendi toprağına saldıran, terör örgütlerinin safında yer alıyor.
Sınırları tehdit altında, tehdit eden teröristlere arka çıkıyor.
Topraklarını koruyanlara değil ama saldıranlara silah ve mühümat yağdırıyor. Türkiye ye parası ile silah satmayanlar, terör örgütlerine silah bağışlama yarışına giriyorlar.
Bunun tek anlamı var GÜÇLÜ Türkiye onları korkutuyor. Türkiye huzurlu olsun, gelişip, büyüsün istemiyorlar. Kendilerine muhtaç bir Türkiye onları mutlu ediyor. Lafın kısası, Türkün, Türk ten başka dostu yoktur!
Sayamayacağımız kadar sahte müttefiklerimiz var. Onlarca stratejik ortağa sahibiz. Etrafımız, komşumuz olduğunu söyleyen ülkelerle çevrili.
Biz tüm bu komşularda savunma amaçlı silah ve mühümat alırız. Onlara milyarlarca dolar öderiz. Zenginliklerini, biz ve bizim gibi ülkelere borçlular. Dişimizden, tırnağımızdan artırdıklarımızı, hatta torunlarımızın rızkını bu ülkelere akıtırız. Ama yaranamayız. Onlarla gerçek dost olamayız.
İhtiyacımız olduğu anda biz size silah satmıyoruz derler. Ambargolar, kınamalar gırla gider. İşi tehdit ve şantaja kadar götürürler.
Bu kadar çok kötü komşumuz olunca hacet sahibi olmamız kaçınılmaz oluyor. Kendi silah sanayimizi güçlendirmek zorundayız. Bu bizim için milli bir dava olmalı. Tüm imkânlarımızı seferber edip sınırlarımızı zorlamalıyız. Tüfekse tüfek, füze ise füze, atomsa atom yapmalıyız.
Atalarımız boşuna, “Hazır ol cenge, istiyorsan sulh-ü salah” dememişler! Günümüzde cenge hazır olmak için güçlü bir personelin yanı sıra onların donatımı da büyük önem kazandı.
Artık, savaşlar, silahlar ve zaferler, bilim, fen ve ekonomik güçle elde ediliyor. Güç kalemin, zafer ise askerimizin yüreğinde ve parmağının ucunda olmalıdır. 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157