banner153
07 Haziran 2020 Pazar

KÖYÜN DELİSİ GEREK BİZE

26 Ekim 2019, 11:32
Bu makale 531 kez okundu
KÖYÜN DELİSİ GEREK BİZE
RAGIP TATAR
Hiç tanımadığım birisi yanında ki arkadaşları için bana bunlar deli dedi. Bende ona aynen şöyle söyledim.
Köylerde deli olarak adlandırılan kişiler köyde yapılan günlük işlerin dışında farklı işler yaptıkları ve ortaya koydukları için deli olarak adlandırılırlar. Yani akıllı delilerdir. Sizin arkadaşlarınız köy delisi değilse herhangi bir yorum yapamayacağım dedim. Şahıs söylemimden çok hoşnut olduğunu söyledi.
Bunun sporla ne ilgisi var derseniz. Bize köyde ki deli olarak adlandırılan kişilerin farklı yaptığı işlerin benzerini yapacak kulüp yöneticilerine gereksinim var.
Sporun diğer dallarına bakıyorsunuz devşirme sporculardan bir şeyler bekliyoruz.
Başarıyı günlük düşünmeyen geleceğe yatırımı baz alan spor yöneticilerine ve kulüplerimizin yönetim kurullarının bu yönde düşünce ve uygulamasına gereksinimiz bulunmakta.
Bununda tek yolu ve yöntemi eğitim, eğitim ve yine eğitim. Başkada çözüm yolu yok. Yıllar gelip geçiyor havanda su dövmekten başkaca yaptığımız fazlaca da bir şey yok diye düşünüyorum.
Teknik adamlar bahane üretmeye başlamışlarsa bilin ki o takım çöküştedir ve bu çöküşü durdurmakta öyle kolay değildir.
Bahane üretmek Dünyanın en kolay işi kolay önemli iş üretmektir. Bu sözcük benim çok sık kullandığım ve yarattığım sözcüklerdir.
Sonuçta, taraftar baskısını göğüsleyecek günlük düşünmeyen kısa süreli başarı yerine gençleri eğiterek geleceği planlayan ve uygulayan deyim yerindeyse köyün delilerine gereksinim bulunmakta.
Umarım bulunur ve çoğalır.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157