banner153
27 Ekim 2020 Salı

CABBAR’DAN FİLM SETİNE ZİYARET

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar son projesi TRT1 ekranlarının sevilen dizisi ‘Sevda Kuşun Kanadında’yla büyük ses getiren ünlü yönetmen Mesut Uçakan’ın “Suveydâ” isimli yeni sinema filminin Develi Karapınar Mevkiindeki setini ziyaret etti.

27 Ağustos 2019 Salı 09:41
Bu haber 52656 kez okundu
CABBAR’DAN FİLM SETİNE ZİYARET
Haberici -->
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar son projesi TRT1 ekranlarının sevilen dizisi ‘Sevda Kuşun Kanadında’yla büyük ses getiren ünlü yönetmen Mesut Uçakan’ın  “Suveydâ” isimli yeni sinema filminin Develi Karapınar Mevkiindeki setini ziyaret etti.

 “Reis Bey”, “Kelebekler Sonsuza Uçar” “Yalnız Değilsiniz”, “Kavanozdaki Adam” ve ”Sevda Kuşun Kanadında” gibi köşe taşı olabilecek film ve dizileriyle tanınan usta yönetmenin son filmi “Süveyda” 11 yaşındaki bir genç adamın gizlice hafız olmak için çırpınışlarını, çocuksu heyecanlarını, arayışlarını, hayallerini, gerçek ve ütopya arasındaki sancılarını anlatacak.

Develi’nin böylesi anlamlı bir filme ev sahipliği yapacak olmasından dolayı büyük memnuniyet duyduğunu belirten Cabbar Başkan “Özellikle Reis Bey filmiyle bizlerin üzerinde büyük etki bırakan usta yönetmen Mesut Uçakan’a bu güzel projesinde de başarılar diliyorum. Bölgemizin hem insanının hem de doğasının çok güzel anlatılıp işleneceği bu projede görev yapan herkese kolaylıklar diliyor, Develi Belediyesi olarak her türlü desteğe de hazır olduğumuzu bildirmek istiyorum” açıklamalarında bulundu. Cabbar Başkan’ın seti ziyaret etmesinden büyük memnuniyet duyduğunu belirten usta yönetmen Mesut Uçakan “Bir iç Anadolu öyküsünü en güzel yansıtacak doğal platolardan biri Develi. Ekibimizle çekim yapacağımız yerleri belirledik. Şimdi bu mekânların döneme uygun restorasyonları ve dekorları üzerine çalışmalarımız başladı.  Oyuncu ve figürasyon bazında Develi eşrafından  önemli ölçüde yararlanmayı düşünüyoruz. Umuyorum ki bu film ülkenin olduğu kadar Develimizin de kültür sanat çabalarına önemli katkılarda bulunur” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV