GÜNCEL HABER Haberleri Tümü
Haberici -->

KIRSALIN RENKLERİ FOTOĞRAF SERGİSİ YAPILDI

Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü tarafından Okutman Uğur Aydın’ın fotoğraf sergisi düzenlendi.

Anadolu’nun birçok şehrinde çekilen fotoğrafların bir araya getirildiği fotoğraf sergisinin teması kadın ve çocuk oldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü’nden Okutman Uğur Aydın’ın çekmiş olduğu kişisel fotoğraf sergisi büyük beğeni topladı. Erciyes Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesi Konferans merkezinde düzenlenen fotoğraf sergisinin açılışını Talas Belediye Başkanı Mustafa Plancıoğlu yaptı. Fotoğraf sergisini çok beğendiğini dile getiren Plancıoğlu, “Bugün Uğur Aydın Bey’in fotoğraf sergisindeyiz. Farklı alanlarda kadınları ele aldığı fotoğraf sergisindeyiz. Kendisi hakikaten yetenekli, donanımlı bir arkadaşımız. Ben de üniversitede 16 sene görev yaptığım için bu tür aktivitelere katılmayı çok seviyorum. Uğur Bey’in bundan sonraki çalışmalarını da bekliyor olacağız” şeklinde konuştu.

46 fotoğrafın yer aldığı sergide Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölüm Başkanı Nihal Şengün, doğaya bakmanın ve görmenin çok önemli olduğunu söyleyerek, “Uğur Bey bölümümüzde çok kabiliyetli ve yetenekli bir arkadaşımız. Doğaya bakmak ve onu görmek vardır. Buradaki fotoğraflarda onun bize yansıttığı değerler bütün değerleri konuşuyor aslında. Uğur Bey’in bütün sergilerinde hangi konsept olursa olsun bununla karşı karşıyayız. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olması sebebi ile böyle bir günü kendisinin kırsalda çektiği, konusu kadın olan fotoğraf sergisi düzenlemek istedi. Biz de bölüm başkanlığı olarak elbette ki sonuna kadar destek olduk. Üniversitemize ve bu tip etkinlikleri takip eden Kayserililere katkımız olsun istedik. Sanıyorum ki hedefe ulaştı. Önemli olan büyük kalabalıklar değil, bu işi değerlendirebilecek insanların bizlerle beraber olması. Bunu da başardık. Bu yüzden de Uğur Bey’e sonsuz teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı.

Kişisel sergisini tanıtan Okutman Uğur Aydın, 8 Mart’tan dolayı fotoğraf sergisini kadınlara armağan ettiğini dile getirdi. Aydın, “Kırsalın renkleri konulu fotoğraf sergimiz bu sene yine 8 Mart’tan dolayı Anadolu’da çalışan emekçi kadınlarımıza, annelerimize, kardeşlerimize armağan etmek adına böyle bir sergi düzenledik. Bu sene sergimize çocukların fotoğraflarını da koydum. Çocuklarımıza da gerek önemin verilmesi gerektiği için. Son zamanlarda çocuk istismarı çok arttığından dolayı bu noktaya da dikkat çekmek adına çocukların fotoğrafları da olsun dedik. Neticede onlar bizim bireyimiz ve geleceğimiz. Anadolu’nun birçok yerinde çalışırken ya da çocuğuna yemek yaparken veya ekmek yaparken birçok kareden oluşan fotoğraflarımız yer alıyor” şeklinde konuştu.

 

NİHAL BAYRAKTAR

 

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş

Facebook Yorumları