banner87
19 Aralık 2018 Çarşamba

MEKANİK İLETİŞİM SANAL İLETİŞİM

13 Mart 2018, 07:33
Bu makale 239 kez okundu
MEKANİK İLETİŞİM SANAL İLETİŞİM
RAGIP TATAR
Yıllar önce çalıştığım kurumun başına atanan kişi bizimle yaptığı tanışma toplantısında aynen şöyle söylemişti. Görevimiz: İletişim, Koordine, Doküman demişti.
Sonrasında ise ortamda ki durumu şöyle değerlendirdi. Görüyorum ki söylediğimden bir şey anlamadınız. Sonrasında şu açıklamayı yaptı. Yapacağımız işler için karşılıklı konuşacaksınız ve bu işi kimlerle yapacağınızı koordine edeceksiniz. En önemlisi yapacağınız işi bir dokümana dayandıracaksınız. Şimdi gidin birimlerinize görevimizin bu olduğunu anlatın demişti.
Sanal iletişim bağımlılığı ile ilgili arkadaşımla görüşürken aynen şöyle söyledi. Baktım ki evin içinde her birimiz, yani, eş, çocuk ve kendisi cep telefonuyla ilgilenemiyoruz dedi. Sanal iletişimin hangi noktalara geldiğini vurgulamak için. Eminim sizlerde çok garip durumları sanal iletişimle ilgili görüyorsunuz ve yaşıyorsunuz.
Futbol oynarken de böyledir. Başarı için mekanik iletişim gerekir. Bunun anlamı birbirlerine destek olan, konuşan oyuncu grubu, arkadaşlarının yüreklendiren lider oyuncuların olduğu takımlar başarılı olan takımlardır. Yoksa takımda herkesin bireysel yeteneklerini sahada sergilediği arkadaşlarından kopuk oynadığı yani başlıkta ki benzetmeyle sanal iletişim içersinde olan takımların kalıcı başarıyı yakalaması zordur daha açıkçası olanaksızdır.
Sadece oyuncular arasında ki iletişimle başarı yakalanmıyor. Mekanik iletişim dediğim şekle, teknik adamla oyuncular arasındaki iletişim ile taraflarla teknik adamın ve oyuncularla arasında ki iletişiminde sağlıklı olması gerekiyor.
Hastalık haline gelen sanal iletişim nasıl insani ilişkileri zayıflatıyorsa, takımınızda iletişim kolaylaştıracak lider oyuncunuz yoksa veya sayısı   az ise takımın başarıyı   yakalamada zorlanacağı kesindir. İşte belirttiğim mekanik iletişimi sahada sağlayacak lider oyuncudur.
Liglerimizde sona yaklaşıldıkça iletişimin yani mekanik iletişimin önemi çok daha fazla olacaktır. Çünkü kayıp ve kazançların geleceğinize etkisinin fazla olduğu maçlarda mekanik iletişimin getireceği sinerji takımı başarıya ulaştıracaktır.
 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV