banner87
banner151
20 Ocak 2019 Pazar

MERAL AKŞENER CUMHURBAŞKANI, İYİ PARTİ İKTİDAR OLMA YOLUNDA…

14 Mayıs 2018, 07:33
Bu makale 356 kez okundu
MERAL AKŞENER CUMHURBAŞKANI, İYİ PARTİ İKTİDAR OLMA YOLUNDA…
ABDULKADİR YUVALI
Dünya tarihinde gençliği takdir etmiş olan, anlamını, değerini Mermere kazımış Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Gençliğe hitabesinde göstermiş olduğu hedefler önceliğiniz olmalıdır. Çünkü ATATÜRK, kurmuş olduğu cumhuriyeti ve yüce değerler ile ülkemizi sizlere emanet etmiştir. Bize göre gençlik, halde ve gelecekte sönmeyen bir meşale olarak sizleri aydınlatacaktır.
Son günlerde sosyal medyada, gündemden düşmeyen, siyasi taraftarlığın “mal bulmuş Mağrip tüccarı misali sarıldığı beka sorunundan söz edilmektedir. Oysaki beka sorunu gençlerimizin sorunu ve gençlerimizin sorunlarında düğümlenmektedir.
Siyasi iktidar, on altı yıl boyunca tek başına iktidarda olmasına rağmen, geleceğimizin teminatı gençlerin sorunlarını çözememiş ve haliyle beka sorununun kaynağına inememiş, meseleyi anlamaktan uzak kalmıştır. Ülkemizde gençlerimizi ilgilendiren temel sorunlar. Her geçen gün adeta bir ip yumağı misali çoğalmakta ve çözümsüz hale gelmektedir.
Türkiye’nin en yeni siyasi partisi İYİ PARTİ, Meral AKŞENER Hanımefendinin liderliğinde İYİ BİR TÜRKİYE İDEALİYLE yola çıkmıştır. Söz konusu büyük hareketin lideri, önce mensubu olduğu siyasi partide başlatmış olduğu PARTİ İÇİ DEMOKRASİ mücadelesi, siyasi iktidarın da desteğiyle akıl almaz, hukukla bağdaşmayan ve insafa sığmaz engellemeler yaşanmıştır. İşte Meral AKŞENER ve yol arkadaşlarının başlatmış olduğu demokrasi mücadelesi MERAL AKŞENER HAREKETİNİ doğurmuştur. Bu süreçte Meral AKŞENER Hanımefendi ve yol arkadaşlarına salonlar verilmemiş, verilmiş olan salonlar son anda iptal ettirilmiş, zaman zaman salonların kapıları kapatılmış, ışıkları söndürülmüş ve her türlü yakışıksız iftiralar havuz medyasının konusu olmuştur. Ancak güneşi balçıkla sıvama çabaları sonuçsuz kalmış ve MERAL AKŞENER HAREKETİ halkımızın gönüllerinde taht kurmuştur.
Günümüzde Meral AKŞENER, adının geçtiği her yerde; Dürüst, inancını inancının gereği yaşama, kimlikli duruş ve gerektiğinde yanlışlar karşısında tavır koyabilen bir karakterin temsilcisi olarak İYİ PARTİ’NİN Genel Başkanı ve cumhuriyet tarihimizin ilk kadın Cumhurbaşkanı olacaktır. Çünkü nüfusumuzun yarısını temsil etmekte olan kadınlarımızın ve gençlerimizin adayıdır. Meral AKŞENER diyor ki, mevcut siyasi iktidarı kadınlar iktidara taşıdılar. Biz İYİ PARTİ olarak kadınlarımızı iktidar yapacağız. İşte bu yüzden 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçiminin favori adayıdır.
21.Yüzyılda ülkelerin gücü; halkının mutluluğu yönetimde kuvvetler ayrılığı ve Yargı bağımsızlığıyla doğrudan ilgilidir. Ülkemizi 16 yıldan beri tek başına yönetmekte olan AKP iktidarı; Adalet, Eğitim, Özgürlükler ve Ekonomi konusunda bir türlü sınıf atlayamamış yani sınıfta kalmaktadır. Geleceğimizin teminatı gençler! Gelecekleriyle ilgili hayaller kuramıyorlar, öz güvenleri konusunda ciddi sorunlar yaşamaktadırlar.
Meral AKŞENER, İYİ PARTİ’NİN İktidarında; Dört yıllık üniversite mezunları, fakülte ve bölüm ayırmaksızın işsiz gençlerimize iş bulunacağını, İş buluncaya kadar gençler, TÜRKİYE DAYANIŞMA FONU aracılığıyla maaş ödeneceğini ifade etmektedir. Atanamayan Öğretmen adaylarının sorunları çözüleceği müjdesini vermişlerdir.
Meral AKŞENER, gençlerimize yönelik olarak; Gençler! Güçlü Olun, Dik Durun. Çünkü bu güzel ülkenin gerçek sahibi sizlersiniz. İYİ PARTİ olarak sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Ülkemizin umudu olan sizler Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntıların üzerine İYİLİK GÜNEŞİ gibi doğmalısınız. Siyasi iktidar, sizleri değil bir avuç yandaşı görüyor, sizlerin; ekmek, su ve hava gibi yaşamanız için gerekli ihtiyaçlarınızı görmüyor veya görmek istemiyor. Sizler, medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar yani sözler döşeyeceksiniz.
Meral AKŞENER, Türk-İslam örf ve adetlerini temsil konusunda; mutlu bir eş, anne, babaanne olması yanında milli ve manevi değerlerini özümseme-yaşama konularında, kendilerini tanıyanların takdir ettiği bir kişiliğin temsilcisidir. Meral AKŞENER’İN adının geçtiği her zeminde; Dürüstlük, inancını inancının gereği yaşama, kimlikli duruş, yerine ve zamanına göre (28 Şubat örneği) tavır koyabilme gibi üstün özellik ve güzellikler akla gelmektedir
Çağımızda ülkelerin gücü ve halkının mutluluğunun en belirgin özelliği yönetimde; KUVVETLER AYRILIĞI VE YARGININ BAĞIMSIZLIĞI ile doğrudan orantılıdır. Bu konuda ülkemiz dünya ülkeleri arasında maalesef SON SIRALARDA bulunmaktadır.
İYİ PARTİNİN Öncelikleri arasında; Halen yaz-boz tahtasına çevrilmiş olan EĞİTİM KURUMLARI, öncelikli olarak kuruluş ayarlarına döndürülecek ve takiben milli, çağdaş ve evrensel değerler merkezli yeniden yapılandırılacaktır.
Son yıllarda KÜRRESEL ŞİRKETLERİN AÇIK PAZARI haline getirilmiş olan ülkemizde ÜRETİM EKONOMİSİ dönemi başlayacak, Ülkemizde imal edilen ve üretilen her türlü ürün asla İTHAL edilmeyecektir. AKP iktidarı ile halkımıza musallat edilmiş olan; ÜRETMEDEN TÜKETME, KAZANMADAN HARCAMA HASTALIĞI tedavi edilecek, ÜRETİM EKONOMİSİNDEN HAREKETLE YÜKSEK TEKNOLOJİ hayata geçirilecektir.
Ülkemizin aydınlık geleceğinin inşasında; AKIL, BİLİM, EĞİTİM, ENERJİ VE TECRÜBE birlikte değerlendirilecektir. Böylece geleceğimizin teminatı gençlerimiz;  Öz güvenlerini yeniden kazanacaklar, hayaller kurabilecekler ve eğitimli işsizlik son bulacaktır.
Bugün gelinen noktada; halkımız gırtlağına kadar borçlu, çarşı-bazar esnafı borçlu, iş-sanayi kesimi borçlu, daha tehlikelisi Devlet borçlu ve borçlarımız her gün artmaktadır. Halkımız borç yükünün altında; Yorgun, bezgin hatta geleceği konusunda endişe etmektedir. İYİ PARTİ söz konusu sıkıntılar için panzehiri olarak görülmektedir. Son 15 yılda hane halkının borcu YETMİŞ BEŞ KAT artmış ve 550 Milyar TL olmuştur. Her on kişinin sekizi borç batağındadır.
İYİ PARTİ iktidarında, İlk etapta,4,5 milyon; işsiz, düşük gelirli hane halkı, öğrenciler, emekliler, şehit yakınları-gazilerin yasal takibe düşmüş borçları Türkiye Dayanışma Fonu tarafından satın alınacaktır.
Ülkemiz için adeta yüz karası halini almış olan GIDA İTHALATI sonlandırılacak, Ülkemizde üretilen hiçbir ürün İTHAL edilmeyecek, Üretimi ilgilendiren girdi ürünlerin fiyatları konusunda diğer ülkelerle REKABET söz konusu olacaktır.
İYİ PARTİ İKTİDARINDA, İYİLİK GÜNEŞİNİN AYDINLATTIĞI İYİ BİR KAYSERİ, İYİ BİR TÜRKİYE YOLUNDA HALKIMIZI SAFLARINA DAVET ETMEKTEDİR. Saygılarımla.
ayuvali48@gmail.com 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV