banner87
23 Mayıs 2019 Perşembe

NE VAR NE YOK

06 Aralık 2018, 10:19
Bu makale 239 kez okundu

Klasikleşmiş karşılaşma sohbetidir çoğunluğumuzun. Ne var ne yok iyi misin? İyiyim sende ne var ne yok. Böyle başlar ve biter.
Süper Ligimizde ki VAR uygulaması hem hakemliğe hem de sahada oynanmaya çalışılan futbola oynanmaya çalışılan futbola diyorum iyilerini görmemiş olsak bize futbol oyunu bu diye inandıracaklar.
Anlı, şanlı hakemlerimiz VAR uygulaması sonucu deyim yerindeyse şamar oğlanına döndüler. Öyle pozisyonlar için VAR uygulamasına başvuruyorlar ki gerçekten üzülüyorum hakem adına. Hakemlik yapmış birisi olarak nasıl bu pozisyonları süzemiyorlar veya yanlış değerlendiriyorlar gerçekten anlayamıyorum.
Aynı ortamda maç izlediğim insanlara da pozisyonlarda ki verilmesi gereken kararların ne olması gerektiğini anlatmaya çalışıyorum elimden geldiğince, doğal olarak anlamak isteyene.
Sonuçta şunu söylemek istiyorum VAR uygulaması bu şekliyle olmayan futbola daha çok zarar veriyor. Umarım kısa zamanda biraz daha düzelir. Bu şekliyle daha çok karmaşaya yol açar. Sahada dört hakem, VAR ve AVAR hakemleri olmak üzere bir dolu hakemden bir doğru karar çıkmıyorsa söyleyecek söz bulmakta zorlanıyorum.
Oynanan maçları canlı olarak izleyenler maç anında yaşananları gördükleri için benim ne demek istediğimi çok daha iyi anlıyorlar diye düşünüyorum.
Süper ligde 14 hafta oynandı. Takımlarımızın yarısı teknik adamını değiştirdi. Bu gel, git arasında nasıl iyi futbol oynanır veya gelecek planlanır anlamak mümkün değil. Daha açıkçası anlayan varsa beri gelsin.
Ne VAR ne yok sorusuna Anadolu insanı iyilik güzellik diye karşılık verir. Bende iyilik güzellik diliyorum.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV