banner87
21 Mayıs 2019 Salı

OFİS'TE KTO ZİRVESİ

13 Mart 2017, 11:38
Bu makale 3824 kez okundu
OFİS'TE KTO ZİRVESİ
FERHAT YAĞMUR
 Kayseri Ticaret Odası seçimleri bu yıl içerisinde yapılacak. Seçimi takviminin yaklaşması ile birlikte kulislerde artmaya başladı. Adaylık düşünen kişiler bu süreçte beraber hareket etmeyi düşündükleri yol arkadaşları ile toplantıları gerçekleştiriyor.
Şimdilik bu toplantıları kendi çekirdek kadroları ile kendi aralarında yapmış olsalar da elbette bu toplantılar dışarıya sızmaya başladı. Nitekim bu toplantılardan bir tanesi bir ofiste gerçekleşmiş. Bu toplantıda geçmişte Kayseri Ticaret Odası’nda başkanlık yapan kişiler, meclis başkanlığı yapan, yönetim kurulu üyeliği yapan bazı isimler hazır bulunmuş. Burada eski başkanlardan birisi “Haydi daha ne duruyoruz, çalışmalarımıza başlayalım” deyince karşılaştığı durum çokta kendisini mutlu etmemiş. Çünkü bu sözün arkasından daha önce KTO’da meclis başkanlığı yapan kişi “Ben artık yokum, yeter artık!” deyince geçmişte yönetim kurulu üyeliği yapan birkaç kişi de “Biz yokuz, bizden buraya kadar” demişler. Bazıları da sessiz kalmış.
Bulunduğu ortamlarda ben KTO’ya adayım diyerek gündemde kalmak isteyen ve birçok kesimden destek aldığını söyleyip kamuoyu oluşturmaya çalışan bu kişi bakalım bizzat yaşadığı bu olaydan sonra nasıl bir tavır sergileyecek?  Her ne kadar KTO seçimleri için ofis açtığını yakınlarına söylemiş olsa da bakalım bu ofis seçim çalışmaları için mi, yoksa adres belli olsun dostlar buyursun anlamında mı kullanılacak?
Gözüken o ki KTO seçimlerinde tansiyon beklenenden daha yüksek olacak. Birde artık bundan sonraki seçimler geçmiş seçimlerden daha farklı geçecek. Bu günü geçmişten farklı görmeyenler büyük bir hayal kırıklığına uğrar. Artık seçimler ofislerde, bağlarda, bahçelerde ve kâğıt üzerinde olmayacak. Sanırım bu sözlerimden ne demek istediğimi anlaması gerekenler anlarlar! Yok anlamaz ya da anlamak istemezler ise büyük hayal kırıklığı yaşarlar.
TÜZÜK ELVERMİYOR
Geçtiğimiz Cuma günü bir yerel gazetede Atilla Kaya’nın istifası ile boşalan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcığı Görevi’ne Hasan Ali Kilci’nin getirileceği yönünde bir haber yer aldı. Ancak Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nü bilen bir kişi Kilci’nin bu göreve gelemeyeceğini de bilmesi gerekir.
Bir kişinin MHP Başkanlık Divanı’nda görev alabilmesi için önce yapılmış olan MHP Kurultayı’nda Merkez Yürütme Kurulu(MYK) üyesi seçilmesi gerekir. Kurultay sonrasında ise seçilen bu MYK üyeleri arasından da genel başkan başkanlık divanını belirler.
Dolayısı ile yapılan en son kurultayda Kayseri’den MYK listesine aslen Kayserili olan fakat Kayseri de yaşamayan Başbuğ Pınarbaşı girebilmişti. Yani Kilci MYK üyesi değil. Bu durumda tüzük gereği başkanlık divanında görev alamaz!
Alabileceği görev danışmanlık olabilir. Bunun yanında Genel Başkan Devlet Bahçeli herhangi bir konuda kendisini görevlendirebilir. Ya da Genel Başkan birçok kişiye dediği gibi kendisine MHP Genel Merkezi adına Ekonomi ile ilgili bir çalışma yap diyebilir. Bunlar olabilir ama dediğim gibi başkanlık divanında görev alamaz.
Kayseri’de kısa bir sürede olsa milletvekili olarak seçilen ve başkanlık divanlığına adı geçen bir kişinin parti tüzüğünü bilmesi ve bunun olamayacağı yönünde de bir açıklama yapması gerekirdi. Belki de Kilci bu haberden mutlu olmuş olacak ki şu ana kadar (daha doğrusu ben köşeyi yazarken) henüz bir açıklama yapmadı.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV