banner153
02 Temmuz 2020 Perşembe

ORTALAMA 27 SANİYE

10 Kasım 2019, 08:14
Bu makale 358 kez okundu
ORTALAMA 27 SANİYE
RAGIP TATAR
Geçen günlerde televizyondan izledim. Sunucu Süper Ligimizde yer alan takımlarımızda oynayan alt yapıdan gelen oyuncularla ilgili verdiği istatistik rakamlarında oyuncuların ortalama 27 saniye sahada kaldığını söylüyordu.
İnanamadım desem yalan olur. Yıllardan bu yana anı şeyleri yazıp bulunduğum her ortamda da söylüyorum.
Yetiştiricilerin yaşam felsefesi olacak. Genç oyunculara da bu doğru yaşam felsefesi doğrultusunda futbol ve karakterinin oturması için gerekli eğitimi verecek.
Filimler yapılmıştı soygunu konu alan. 48 saniye 50 saniye zaman aralığında yapılan soygunları konu alan. Bu kadar sürede bu işlem yapılır mı diye sorguluyordum.
Şimdi görüyorum ki 27 saniyede sahada kalarak futbolcu olmaya çalışılıyor.
Yabancı oyuncu sınırlamasının gündemde olduğu günlerde sorunun temeline inemediğimiz sürece kısır tartışmalar devam edecektir.
Yönetimlerin ve özelliklede teknik adamların görevde kalış sürelerinin uzunluğu pamuk ipliğine bağlı olduğundan nerdeyse kimse gelecekle ilgili plan ve program yapmıyor yada yapamıyor.
Tek amaç günü kurtarmak geleceği ise geleceğe bırakmak. Böyle bir anlayış ve düşünceden çıkan sonuç ise 27 saniye oluyor.
Kendimi o teknik adamların yerine koysam ben ne yaparım diye düşünüyorum. Sanırım benimde yapacağım farklı bir şey yok gibi gözüküyor bu ortamda. Ne yazık ki günümüz koşullarında durum böyle.
İngiltere’ye bakın. Büyük takımların kupa maçlarında sahaya çıkan oyuncuların yaşlarına. 15 yaşında da oynayan var 17 yaşında da. Oynamaktan öte izleyene de keyif veriyor bu oyuncular.
Sonuçta 27 saniyeleri 27 dakika ve üstüne çıkaramadığımız sürece gelmeye devam edecektir yaşı 30’u çoktan devirmiş geçmişte iyi işler yapmış oyuncuda olsa geleceği kurtarmaya yetmeyecektir.
Banka hesaplarında ki artış dışında.
Umarım ve isterim gençlerin gerçekçi eğitimini öne çıkaran yapıya en kısa zamanda döneriz. Yoksa yabancı sayısı insin, çıksın kısırlığında yol almaya devam ederiz.
 
Ragıp TATAR

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV