banner87
21 Şubat 2019 Perşembe

OSMAN AĞA

07 Haziran 2018, 10:10
Bu makale 243 kez okundu
OSMAN AĞA
ŞABAN GÜNER
Duayen sanayicilerimizden Kayserili sanayicilerin Osman Ağası veya Osman Emmisi,  hayırseverlikte hız kesmiyor. Allah hayırlarını kabul etsin. İşi gücü rast gelsin. Ömrü uzun olsun.
Osman Ulubaş, Kayseri de ilklere imza atmış bir sanayicidir. Yerli marka düdüklü tencere ile bizleri tanıştıran odur. “Dur Türkiye de Ulubaş var.” Sloganı ile Türkiye Haritası ortasında sağ eli ile dur işareti yapan işçi ve bacası tüten fabrika figürü Türk reklam tarihinin klasikleri arasına girmiştir. Daha sonra tencere imalatında da hayli başarılı olmuştur.
Osman Ağa , son yıllarda sanayiciliği bıraktı. Mekânı cennet olsun oğlu Ahmet, bizden küçüktü ama arkadaşımızdı. Çok değerli bir insandı. Genç yaşta kaybettik. Nur içinde yatsın. Osman emmi Kayseri Milletvekilimiz Mustafa Elitaş’ın kayınpederidir. Sayın Elitaş’ın sanayici ve iş adamlarına yakın oluşu birazda buradan gelir. Sanayicilerin çoğunu çocuklarının isimlerini bilecek kadar tanır. Ankara ya işi düşen her sanayici, Mustafa Beyi arar, bulur, yardımını görür. Toplum yararına olan her meselede Elitaş vardır. Şeker Fabrikası bugün bir güç olmuşsa, bunda aslan payı Mustafa Elitaş’a aittir.
Osman Elitaş fabrika binalarının ve diğer mülklerinin kiraları ile Eğitime destek veriyor. Okullarının beşincisinin temeli atıldı. Sekiz derslikli, anaokulu ve yirmi dört derslikli ilkokul binasının yerleşkesinde kapalı spor salonu da olacakmış, Allah razı olsun. Devamı gelecek diyor. Üniversite yerleşkesine bir bina yapma sözünü Elitaş’a vermiş. Diğer yaptığı hayırların ve yatırımların hesabı yok.
Eğitime yatırım yapan, hayır yapan herkesi çok seviyorum. Yaşayanlara Allah hayırlı ömürler versin. Ölenlere gani gani rahmet eylesin. Bir ülkeye yapılacak en büyük iyilik eğitime katkı yapmaktır. Bir ülkeye atom atacağınıza eğitimini yozlaştırın, geri bırakın daha çok etki edersiniz.
Kayseri hayırseverliğin başkentidir. Bu şehrin insanları hayırda yarışırlar. Şöyle etrafınıza bir bakın okul, cami, yurt, hastane ne varsa hepsi bir hayırseverin kendi veya yakınlarının ismini taşır. Böyle güzel insanların hemşerisi olmak gurur kaynağıdır. Ne mutlu ki KAYSERİLİYİZ.
Kendi zevkleri ve ihtiyaçlarına harcama yaparken tutumluluğu hiç elden bırakmayanlar, iş hayır yapmaya gelince keselerinin ağzını sonuna kadar açıyorlar. Yaptıkça bir daha diyorlar.
İnsan dediğin bıraktığı eserlerle yaşar. O eserler yaşadıkça sevap hanesi açık kalır. Ahrette insana hiç kimse yardım edemez. Yanında olamaz. Yanınızda olacak tek şey, insanlara hizmet vermeye devam eden hayırlarınız olacaktır.
Osman Amcamızın şahsında tüm hayırseverlerimizin önünde saygı ile eğiliyorum. Herkes zengin olabilir ama herkes hayırsever olamaz.
Bu arada Fenerbahçeli dostlarımı ve Ali Koç’u kutluyorum. Beklenti çok büyük olunca işi de gerçekten zor. Allah yardımcısı olsun. Türk futboluna katkısının olacağı inancındayım.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV