banner153
12 Ağustos 2020 Çarşamba

ÖZGÜRLÜĞE ÂŞIK OLMAK

16 Temmuz 2020, 07:32
Bu makale 547 kez okundu
ÖZGÜRLÜĞE ÂŞIK OLMAK
ŞABAN GÜNER
Milletler kendilerine bir sembol seçerler. Horoz, ayı, tilki, aslan, kaplan benzeri hayvanlar, çiçekler, böcekler milletlerin sembolü olur.
         Türk Milletin sembolü ise BOZKURTTUR. Bu tesadüfen veya öylesine seçilmiş bir sembol değildir. Bozkurt ve Türk, adeta birbirinin kopyasıdır.
        Orta Asya bozkırlarının bu asil hayvanı, sürüler halinde, bir lidere bağlı olarak yaşar. Ataerkildir, tek eşlidir, eşini kıskanır. Yavrusu yanında olana ava saldırmaz. Tıpkı Türkler gibi savaşta hilal taktiğini uygular. Ölen kurtların yavruları sahiplenilir.
         Tüm bunların ötesinde BOZKURT ÖZGÜRLÜĞE ÂŞIKTIR. Dünyada evcilleştirilemeyen tek hayvan, Orta Asya steplerinin Bozkurt’udur! Bozkurt ölür ama teslim olmaz. Böyle bir durumla karşılaşan bozkurt, gırtlak kısmında bulunan, öd denilen keseyi patlatarak intihar eder.
         Esaret yerine gırtlağındaki ödü patlatıp ölümü seçen bozkurt ile dört yıl önce hain FETÖ nün yürüttüğü tankların altına yatan, uçurduğu uçaklara yumruk sallayan, millet evlatlarını karşılaştırın. Hiçbir fark bulamazsınız. Her iki halde de ölüm, esarete tercih edilmiştir.
         Seçimle gelmiş iktidarları silahla indirmenin yani darbenin her türlüsü kötüdür. En kötü demokrasi, en iyi darbeden evladır. Millet iradesi her şeyin üstündedir. Milletin vereceği kararlara, ama yalnız, fakat demeden şartsız riayet etmek herkesin görevidir.
        Kaldı ki;15 Temmuzda hainlerin maksadı, sadece darbe değildir. Bir ülkeyi toptan teslim alıp, Amerika ya buyur etmektir. Elbette, ülkemizde daha önce gerçekleştirilen darbeleri tezgâhlayanda aynı dış güçlerdir. Hepsinin finansörü, teşvikçisi, hamisi, yüreklendiricisi aynı ülke ve onların gizli servisleridir.
       Önceki darbelerde iktidarlar değiştirilerek daha kolay kullanacakları yönetimlerin iş başına getirilmesi hedeflenmiştir. 15 Temmuzda ise ülkemiz ve devletimiz hedef alınmıştır. TBMM nin bombalanmasına bu açıdan bakmak gerekir. Parti farkı gözetmeksizin tüm vekiller hedef konmuştur. Darbenin yanında olan siyasi parti ve gurubu yoktur.
       Daha ilk geceden, millet topyekûn, ülkesine, devletine, meclisine, hükümetine sahip çıkmıştır. Tüm dünyaya özgürlük aşkının nasıl bir şey olduğu öğretilmiştir. 
        Hiçbir çılgının bu asil millete zincir vuramayacağı bir kez daha tescillenmiştir. Millet kükremiş sel gibi enginlere sığmamış, bendini çiğneyip aşmış, özgürlüğe koşmuştur.
        Din maskesini, takıp, bu asil milletin kutsal bildiği her şeyi kullanan hainler hak ettikleri belayı bulup, hak ettikleri sonu yaşamışlardır.
        15 Temmuzu her yıl yâd edelim. Unutmayalım ve unutturmayalım. Ama o günlere nasıl gelindiğinden de ders çıkartalım ki, tarih tekerrür etmesin.
        15 Temmuz Milli Birlik ve Dayanışma Günü lafzı ve ruhu ile bir bütün olarak kutlu olsun.
     
       
    

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157