banner167
banner165
24 Ocak 2021 Pazar

ÖZHASEKİ’NİN KALBİ SIZLAMIŞTIR

13 Ekim 2020, 10:10
Bu makale 13269 kez okundu
ÖZHASEKİ’NİN KALBİ SIZLAMIŞTIR
MEHMET NİLKALI
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Erciyes Kayak Merkezi ile ilgili konuşulanları duyduysa kesinlikle kalbi sızlamıştır. Duymadıysa duyduğu andan itibaren kalbi sızlamış olacak ve üzülecektir.
Erciyes Kayak Merkezi bir şehrin kazanım noktasında sahip olabileceği yada olmak istediği bir alan, bir tesistir. Ama öyle lafla bu tesislere sahip olunması da mümkün değildir.
Kaldı ki Özhaseki, şehrin parasını buradaki yatırımlar için harcarken büyük hedefleri vardı. Hem şehir halkı ile ilgili hemde kayak merkezinin dünyaya açılmasıyla ilgili.
Bize en cazip gelen tarafı ise bu şehirde insanların Erciyes Kayak Merkezine çıkıp, kayak yapması gibi bir lüksünün olmamasıydı.
Bunu gören Özhaseki, kayak merkeziyle birlikte şehir halkı için düşüncelerini her defasında açıklıyordu.
Özhaseki’ye göre Erciyes Kayak Merkezi insanların uzaktan baktığı, kayak yapamadığı bir yer olmamalıydı.
Bu şehrin çocukları pahalı spor olmasına karşın kayak keyfini yaşamalarını ve sporcular çıkmasını istiyordu.
Bunun içinde bazı düşünceleri ve destekleri vardı. Hatta Erciyes Kayak Merkezine Kayserili insanların çıkamadığını ve çıkması, görmesini, isteyenlerinde kayak yapabilecekleri bir yaşam olmasını istiyordu.
Yani Özhaseki’nin hayallerini anlatsak sayfalar yetmez. Ancak Özhaseki şunu biliyordu. Bu pahalı bir spordu ve insanları oraya çekmek, onlarında bu spora yapmalarını istemenin tabi ki bir maliyeti olacak ve bu maliyet konusunda da insanlara desteği söz konusu olacaktı.
Gelelim dün Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yaşananlara. Burada Erciyes Kayak Merkezindeki tesislerden faydalanma noktasında bilet fiyatlarında artıya gidildi.
Artış ile ilgili gündem maddesi konuşulurken CHP’li meclis üyeleri artış oranının bakanlığın açıkladığı enflasyon oranı yara yüzde 11.2 olmasını istedi. Ancak AK Parti cephesinden AK Partili Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ahmet Tural yapacakları zam oranına kimsenin karışamayacağına, zam miktarı ile ilgili şirketin aldığı kararın enflasyon rakamları üzerinde olacağı ve bunun tartışılamayacağı gibi söylemde bulundu. Daha da kötüsü alt gelir grubu diyerek fakirleri hor gördü ve zengin sporu olan kayak keyfini fakirlerinde yaşamaması gerektiğini savunma pozisyonuna girdi.
Üzüldük. Yıkıldık. Zam miktarını bu şekilde savunmak yanlıştı. Çünkü fakir zengin ayırımı yaparak toplumu ikiye bölmek çirkindi. Her ne kadar kayak zengin sporu olsa da AK Partili bir isim bunu söylememeliydi.
Peki hedefleri olan, gelecekle ilgili planları olan, bu yönde yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Mehmet Özhaseki bu fakir ifadesini duyduğu anda kesinlikle kalbi sızlayacaktır.
Özhaseki’nin bu tür ifade ve söylemleri kabul etmeyeceği kesindir. Mutlaka kendiside fakir söyleminden duyduğu anda rahatsız olacaktır.
Çünkü maliyet noktasında tesislerin bilet fiyatlarını belirlediyseniz bunu izah ederken halkı küçük görme şekliyle de savunmamanız gerekirdi.
Bu kısımda Sayın Özhaseki ve Başkan Memduh Büyükkılıç’ın bir müdahalesi gerekecek ve ilgili fakir söylemine girişen kişinin bu halktan da özür dilemesini sağlayacaklardır. Bu noktada inancımız tamdır. Bu ülkede insanlarımızın büyük bir bölümü fakir. Ama fakir onu yapmasın bunu yapmasın, bu lüks şu lüks diyerek söylemlere girenler, yarın öbür gün hile yapılmadan üretilen kilosu 50-60 liraya satılan peyniri de almasın. Yağı alınmış içine katkı maddeleri konmuş 20-25 liralık peyniri yesin der. Yazıktır. Mesele halkın yüzde 55’lik oyunu aldım diye savunmaya geçmek değil mesele benim kahvaltımda peynirin, zeytinin en kalitelisi varsa fakirinde kahvaltısında bu olmalı diye kendisine dert edinen yöneticilere ihtiyacımız var.  
 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV