banner87
20 Mayıs 2019 Pazartesi

PAÇA ÇORBASI

10 Mart 2019, 11:27
Bu makale 144 kez okundu
PAÇA ÇORBASI
RAGIP TATAR
Çevrenizdeki özellikle yaşlı tanıdıklarınızdan sıkça duyuyorsunuzdur dizlerindeki ağrı nedeniyle yaşadığı zorlukları.

Tıbbı açıklamasını bilim adamları tam olarak yaparlar ama bizim atalarımızdan duyduğumuz ve modern tıpında desteklediği paça çorbası içmek. Dizde ki sıkıntıyı gidermede yardımcı olması için.

Futbolumuzu konuşacak olursak yakıştırılacak en iyi sözcük çorbaya döndü olacaktır diye düşünüyorum. Bu nedenle de paça çorbasının yararlarından söz etmeyi akılcı buluyorum.

Geçtiğimiz pazar günü aynı ortamda bulunduğumuz yakın arkadaşım kendisinin maç izlediğini benimde gelip maçı birlikte izleyelim önerisine hayır ben izlemeyeceğim gazete okuyacağım yanıtını verdim. Bir kaç dakika geçmeden yanıma geldi. Maçta yaşanan pozisyonda verilen kararın çok taraflı olduğunu söyleyerek izlemeyi bırakmıştı. Benimde izlememe nedenimde işte tamda buydu. Maçı izlersem yaşanacak olanları tahmin ettiğim için izlememeyi tercih etmiştim. Yanılmadığıma sevineyim mi futbolumuz adına üzüleyim mi bilmiyorum. Üzülmek gerektiğini bilerek.

Yaşananları ve yaşatanların kişilik çizgilerini gördükçe üzülmek ve acımak içi içe oluyor. Yaşam çizginizden sapmalar sizi bir yerlere getirebilir. Bu getirmelerde parasal ve konum olarak getiri sağlar doğal olarak ama kaybettirdikleri ise hiç kazanılmayacak değerlerdir. Yaşam felsefesi bu olanlar minnet eylemez.

En iyisi gelecekte dizlerde sorun yaşamamak veya diğer deyişle sorunu en aza indirgemek için siz, siz olun paça çorbası içmeye devam edin. Bugüne kadar içmediyseniz bundan sonra içmek için çaba gösterin.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV