banner153
banner156
27 Şubat 2020 Perşembe

PEYGAMBER BEDDUA EDER Mİ?

22 Ağustos 2019, 09:30
Bu makale 257 kez okundu
PEYGAMBER BEDDUA EDER Mİ?
ŞABAN GÜNER
Zehebi, Kitabu’l –Kebair adlı eserinde peygamberimizin, ümmetin işini zorlaştıranlara ve parayı ilah edinenlere, beddua ettiğini yazar. Üçüncü bedduası ise yeryüzünün belirgin alametleri olan değerleri/yeryüzünün olmazsa olmazlarını bozanlara Allah lanet etsin dediğini belirtir. Yerlerde sürünsünler dikenler batsın inlesinler şeklinde bedduasını sürdürdüğünü anlatır.
Su, hava, toprak ve onlara hayat veren ağaç yani orman yeryüzünün olmazsa olmazlarıdır. Orman, ürettiği oksijen ile havayı temizler. Bulutları çeker yağmur yağmasına vesile olur. Yağmurlar su kaynaklarını besler. Ağaç erozyonu önler, humuslu toprağın oluşmasına sebep olur. Anlayacağınız orman hayat demektir. Orman canımızdır, kalbimizdir.
Peygamberimizin bedduasının odağında, ormanları talan edenler ve yakanların olması kadar doğal ne olabilir? Bedduaya yürekten âmin diyorum.
İzmir’in Karabağlar ilçesinde Pazar günü saat 13 te çıkan yangın bu yazıyı yazdığım Salı günü 13 te kontrol altına alınamamıştı. Allah yardımcımız olsun.
Son aylarda yurdun muhtelif yerlerinde çoğu eşzamanlı orman yangınları çıkıyor. Bu eşzamanlı yangınlar kahrolası terör örgütlerinin marifeti, bundan kuşku yok.
Sadece İzmir de yanan alanın yüz nizami futbol sahası kadar bölgeyi kapsadığı söyleniyor. Bundan acı ne olabilir? Halk gözyaşı ve korku içinde yangını izliyor.
Ormanlar oluşturulurken niçin yollar ve parseller yangının yayılmasını önleyecek planda tasarlanmaz? Yangın söndürme, ekip ve cihazları hazır edilmez? Bu sorulara cevap bulmaya çalışmak nafile zorlamadan öte gitmez. Orman yakanlara idamda dâhil cezalar uygulanmaz, anlam veremiyorum. Bu konuda tüm siyasi partilerimizi göreve çağırıyorum. Pardon HDP bu konulara yanaşamaz!
Bu ormanlar güzel vatanımızın ciğerleridir. Resmen ciğerlerimizi dağlıyor, yakıyorlar. Varlığımıza kasteden hainleri besleyip, koruyan, bir siyasi partinin üç ilindeki belediye başkanı görevden alındı diye kimse demokrasi hocalığına kalkışmasın!
Seçimle gelen seçimle gidermiş! Bu masalları artık bu millet duymak istemiyor. O bölgelerde halkın iradesi ipotek altındadır. Seçmen, seçmek istediğini değil, örgütlerin istediğini seçiyor. Seçilenler bu ülkenin kaynakları ile terör destekçiliği yapıyor. Bu ülkenin ve bu devletin varlığını idame ettirmek için her türlü tedbiri alması en doğal hakkıdır.
Yaşama hakkı, her hakkın önünde gelir. Hedefleri bir ülkeyi yok etmek olanları yok etmeyip te ne yapacağız? İçişleri Bakanlığını kutluyorum.
Peygamberimizin lanet okuduklarına lanet okuyorum. Allah belalarını versin. Laneti üzerlerine olsun. Belediye başkanlarını görevden almak yetmez. Tez zamanda bunların partileri kapatılmalı. Tüm kadroları yargılanmalı. Cezaları ne ise o cezalar verilmelidir.
Kamu vicdanı ancak o zaman rahatlar.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV