banner87
25 Mayıs 2019 Cumartesi

RAMAZAN GELDİ

09 Mayıs 2019, 10:05
Bu makale 127 kez okundu
RAMAZAN GELDİ
ŞABAN GÜNER
Ramazan, rahmet ve mağfiret ayıdır. Bereketi ile gelir. İnşallah bu yılda milletimize rahmet, bereket, dostluk, kardeşlik getirir. En azından, bu bizim temennimizdir.

Mübarek ay, daha başında bizi fesinde püskül sallanan meczuptan kurtardı. Kinini nefretini Yanına alarak, Yunan dostu hayatımızdan çekip gitti. Bir süre konuşuruz sonra unuturuz gider. Sinirlerimiz hiç olmazsa bununla deforme olmaz. O da o çok sevdiği kopillerine kavuşur.

Hemen ardından YSK İstanbul da seçim dedi. Bu kararı, yanlı yansız herkes çalakalem yazıp çizecektir. Herkes kendi tarafını haklı çıkaracaktır. Hiç kimse kabahati üstlenmeyecektir. Bakış açısına göre ahkâmlar kesilecektir. Ben bunu yazsam da yazmasam da fark eden hiçbir şey olmaz. Sadece aklıma geleni söyleyeyim. Mahalle arasında top oynarken hakemin yanlış kararlarında, Allah hakkımızı verir derdik.

Bu seferde, halk ve hak doğrunun yardımcısı olsun, hak yerini bulsun diyorum. Sayılı zaman tez geçer. Biz daha orucu nelerin bozduğunu, iftar ve sahur tartışmalarını, sakız çiğnemenin, denize girmenin, iğne yaptırmanın oruca etkisini sorup öğrenmeden ramazanı yolcu ederiz. Dokuz gün bayram, aha da sandık gelir. Sonrası söz, İstanbul seçmeninin olur. Onlar söyleyeceğini söyler.  Rahmetli Demirel seçim gerilen halkın emniyet sibobudur derdi. Temennim, bayram ve seçim vesilesi ile ülkem şu gergin ortamdan kurtulsun.

Kendi sınıfımı biliyorum. Sınıf şuurum var. Yani lümpen proleter değilim. Bu nedenle hazır ortaya sandık gelmişken sınıfım adına isteklerim var. Mesela şu EYT meselesi halledilsin.

3600 ek gösterge verilsin. 2000 sonrası emeklilerin intibakları yapılsın. Temmuzda emekli maaş artışları tatmin edici olsun. Ha birde şu bayram ikramiyeleri standart olmaktan çıkarılıp, enflasyona endeksli hale getirilsin.

Böylece, çalışanlar, emekliler, dar gelirliler şu mübarek Ramazanın bereketini görsünler. Dar gelirliler bu bayramı, bayram gibi kutlasınlar. Rahat yaşamak onlarında hakkı, hem de herkesten çok onların hakkıdır. Ne yaparsın devir al gülüm, ver gülüm devri. En çok emekçi İstanbul da var. Burada Türkiye nin beşte bir nüfusu yaşıyor. Kısacası İstanbul demek, Türkiye demektir.

İstanbullu kardeşlerim, öyle oyları vaatlere kanıp, veresiye vermeyin. Peşin, kırmızı meşin deyin. Deftere yazarsanız başınızı döversiniz. Bizden söylemesi, sizden tatbik etmesi, bizi utandırmayın. Boynumuzu bükük bırakmayın.

Hayırlı ramazanlar diliyorum. Orucunuz kolay iftar ve sahurunuz bereketli olsun.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV