banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

TIKALI KALP DAMARI 20 DAKİKADA AÇILDI

Yüzde 99 oranında tıkalı olduğunu öğrendi. 20 dakika süren müdahale ile kalp damarı açıldı.

11 Mayıs 2018 Cuma 07:01
Bu haber 994 kez okundu
TIKALI KALP DAMARI 20 DAKİKADA AÇILDI
Haberici -->

Kentte yaşayan 60 yaşındaki Mehmet Şahin, göğüs ağrısı şikayeti ile başvurduğu hastanede, bir kalp damarlarının yüzde 99 oranında tıkalı olduğunu öğrendi. 20 dakika süren müdahale ile kalp damarı açıldı.

Hastaya ilk olarak 2006 yılında kardiyolojik kontrolleri sırasında kalp damar tıkanıklığı teşhisi konuldu ve tıkalı damara stent işlemi uygulanmıştı. 2010 yılından bu yana tansiyon hastası olan ve 12 yıldır düzenli kalp kontrollerini yaptıran Şahin, 10 gün önce göğüs ağrısı nedeniyle başvurduğu hastanede bir damarının yüzde 99 oranında tıkalı olduğu öğrendi. Üstelik eğer damarın yapısı ve tıkanıklığın durumu göz önüne alındığında bir başka kalp damarının zarar görme ihtimali de bulunuyordu. Bu riskler üzerine herhangi bir işlem yaptırmayan ve hastalığına çare arayan Şahin, ilaç takibi ile 3 yıl geçirdi.  

MEDİKAL TEDAVİYLE 3 YIL GEÇİRDİ

Mehmet Şahin’e, 3 yıl boyunca medikal tedavi uygulandı. Ancak 10 gün önce göğüs ağrısı şikayetleri artan Şahin, bu kez tedavi için eşi Zennure Şahin ile birlikte Memorial Kayseri Hastanesi’ne başvurdu. Kardiyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Namık Kemal Eryol tarafından muayene edilen Mehmet Şahinacil anjiyoya alındı. Şahin’in, yüzde 99 oranında kapalı olan ana damarına, balon ve stentişlemi yapılması kararı alındı. Prof. Dr. Namık Kemal Eryol ve kardiyoloji ekibi tarafından 20 dakika süren işlemin ardından, Mehmet Şahin sağlına kavuştu.

GİRİŞİMSEL İŞLEM HAYATINI KURTARDI

Şahin’in işlemini gerçekleştiren Prof. Dr. Namık Kemal Eryol, “Hastamızın kalp krizi geçirme riski çok yüksekti. Bu nedenle damara müdahale ederek balon ve stent işlemini 20 dakikada gerçekleştirdik. Tıkalı olan damarın açılması ile hastamız sağlığına kavuştu. Takiplerini düzenli yaptırması ve önerilerimize göre yaşam kalitesini yükselten alışkanlıklar kazanması gerekiyor. Her kalp krizi ölüm riski taşımaktadır ve bu denli yüksek oranda bir tıkanıklık krizin zeminini oluşturmaktadır” dedi.

KALP KRİZİ GEÇİRME KORKUSUNDAN KURTULDU

Mehmet Şahin de, her an kalp krizi geçirme korkusu yaşadığı süreçte tedavi şansı için araştırma yaptıklarını ve Prof. Dr. Namık Kemal Eryol’a ulaştıklarını dile getirerek, “Riskli grupta bir hasta olduğum için medikal tedavilerle yaşamımı sürdürüyordum. Ancak her an bir kalp krizi ile karşı karşıya olduğumu da biliyordum. Bu sorunun ortadan kalkabilmesi için girişimsel işlemle, tıkalı olan damara stent takıldı. Şu an çok iyiyim ve sağlığıma kavuştum. Çok teşekkür ederim” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV