banner167
banner165
25 Şubat 2021 Perşembe

ŞİMDİ BİDEN ZAMANI

22 Ocak 2021, 07:06
Bu makale 859 kez okundu
ŞİMDİ BİDEN ZAMANI
ŞABAN GÜNER
Dünyanın başına bela olmuştu. Serseri mayın gibi sağa sola yalpa yapıp durdu. Kimin dostu, kimin düşmanı anlaşılamadan gitti.
       Trup seçimleri kaybettikten sonra bile boş durmadı. Kendi gibi eli silahlı avenesi ile ülkesine ve demokrasisine zarar verdi. Kongre binasını bastırdı. Koltuğu bırakıp bırakmayacağı tartışıldı.
        Hiç sevmesem de adamların kurumları köklü ve sağlam. Ülkenin rejimi de, demokratik sistemi de ayakta kaldı. Yıkılan kaybeden pelüş kafalı oldu.
        Trump gitti, Biden geldi diye seviniyorum zannetmeyin. Başkanları kim olursa olsun, USA kendinden başka kimsenin dostu değildir. Doğal olarak bizim dostumuzda değildir. Başkan ve ekibi değişti diye USA nın politikaları değişmez.
       Onlara dost değil, kullanacakları ülke ve o ülkeleri yöneten kadrolar lazım. Her görüşten kadrolarla çalışırlar.
      Bu tanıma İngiltere, İsrail ve Sudi Arabistan harfiyen uyduğu için bu ülkeleri çok severler.
      Hedeflerinde olan ülkelerin iktidar var muhalefetine açık gizli aynı mesafede dururlar. Sonuçta kim kazınırsa kazansın, gerçek kazanan USA olur. Onun dost veya düşmanlığını tartışmak yerine, kendi alacağımız pozisyonu USA gerçeğini önceleyerek belirlersek, enkaz kaybedenlerden oluruz.
        Devir teslim törenlerinde dikkatimi çeken ayrıntıları aktarmak istiyorum. Biden aile İncil ine el basarak yemin ediyor. Demek ki gavur dediklerimizin inançları varmış. Hem de ailenin nesilden nesile okuduğu kutsal kitapları varmış!
        Başkan yardımcısı Asya kökenli siyahi bir kadın oluyor. Üstelik iki İncil üzerine yemin ediyor. Ortada elden giden laiklik falanda yok!
        Biden ilk kürsüde karısını öpüyor. İtiraz eden papaz falanda yok!
Hemen onların dininde bu günah değil diye bilip bilmeden itiraz da etmeyin. Biden en keskin kuraları olan Katolik Kilisesine bağlı!
       Bitmedi, en kütü günleri, karnaval çevirmeyi çok iyi biliyorlar.
Tören Jennifer Lopez in şarkısı ile başlıyor. Amerikan Ulusal marşını ise Lady Gaga söylüyor! Bunlar nereden çıktı diyen hiç yok!
       Yemin töreni sonrası kutlama kuyruğu yok. Onun yerine hemen imzalanan 15 kararname var. Adam acelemiz var diyor!
       Çünkü giden başkan “bir şekilde yine döneceğiz” tehditleri ile veda ediyor.
        1950 ve 1960 lı yıllarda delikanlı olan benimde mensubu olduğum kuşak çok şey yaşadık. Neler neler gördük. Yokluğu, varlığı, Karanlığı, aydınlığı gördük. Nice devlet adamları gelip geçtiler. Kenedey, Obama derken şimdi Biden zamanı başladı.
          Tek bildiğim, dün ne oldu ise yarında aynısı olacaktır. Amerika hep aynı Amerika dır.
          En iyisi biz ülkemize ve demokrasimize sahip çıkalım. Ötekileştirme dilini terk edelim. Bir olalım. Birlikten kuvvet doğar.
     
 

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV