banner153
26 Eylül 2020 Cumartesi

20 SENE ÖNCEYİ ARAŞTIRSINLAR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili ve Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayserispor’un hesaplarının incelenmesiyle ilgili açıklamasında, “Ben 20 yıl önce bıraktım. 20 sene önceyi araştırsınlar” dedi.

17 Ağustos 2020 Pazartesi 07:11
Bu haber 823 kez okundu
20 SENE ÖNCEYİ ARAŞTIRSINLAR
Haberici -->

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili ve Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayserispor’un hesaplarının incelenmesiyle ilgili açıklamasında, “Ben 20 yıl önce bıraktım. 20 sene önceyi araştırsınlar” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri milletvekili ve Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, sarı kırmızılı takım ile ilgili Deniz Postası TV’ye çok özel açıklamalar yaptı.

Gazeteciler İlter Sağırsoy ile Azim Deniz’in sorularını yanıtlayan Hes Kablo Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, şöyle konuştu; “Kulüpte bana göre her şey, taşlar yerli yerine oturdu. Eskiyle ilgili bütün iddialar ortada, teftiş raporları ortada. Bunu mahkemeye hakime savcıya teslim etmek lazım. Oraları fazla deşelemenin kimseye faydası yok.”

“RAPORLAR ORTADA, HEPSİNİ SAVCIYA VERMEK LAZIM”

“Oradan iki cümle atmanın faydası yok, çünkü nihayetinde karar verecek olan merci savcılıklar ve adalet kimsenin oraya gidip boy göstermesine de gerek yok. Bu vicdana da aykırıdır, ben adaletten yanayım, net söylüyorum, asıl bundan sonra olacaklarla ilgilenmek lazım.”

İKİ PANKART ASTIK İÇİNE SİNDİREMEYENLER OLDU

İdari karar ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiri ile Kayserispor, Ankaragücü ve Yeni Malatya’nın ligde kaldığını söyleyen Özhaseki, “İkinci ligde, üçüncü ligde de adete 20 tane şehir bayram etti. O şehirlerde davullar zurnalar çalındı, biz de iki tane bayrak astık diye bazıları nasıl olduysa içine bile sindiremedi. Ya daha ne isteriz ya, Süper Lig’den düştükten sonra çıkmak için ne kadar mücadele verdik. İdari kararı aldıran her kimse teşekkür etmek gerekmez mi?” diye konuştu.

“BİR DAHA DÜŞMEMEK İÇİN NE GEREKİRSE YAPMAK LAZIM”

Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sonrası içinde ben yıllarca yöneticilik yaptım, önüme bakmam lazım. Projeleri takip etmem lazım, bir daha düşmemek için ne lazımsa onu yapmak lazım. Geriye çok fazla takılıp kalırsanız vallahi yürüyemiyorsunuz. Son 20 yılıma şahitsiniz, bana atılan iftiralar, bana söylenen kötülükler, yalanlar, dolanlar, ihanetler, hem yakın çevremizden, hem de uzak çevremizden çoğundan duydum. Yüzde yüzünde duyamam ama yüzde 60-70’de duydum. Ben onlara kafayı taksam ki, bazen insan kafayı takıyor. Uykuyu yitiriyor, alıyorum, veriyorum, satıyorum derken uykuyu yitiriyor. Ben de insanım, herkes gibi benim de bir duygu dünyam var, düşünce dünyam var, benim de gücüm bu kadar. Daha fazlasına katlanamam yani. Ben hangi birine kafayı takıyım, hangi kalleşliğe takıyım, hangi kötü söze takıyım. Ben o tarafı şöyle bir kapatıyorum hani dükkanların kepengi iner ya, indiriyorum, onları Allah’a havale ettim diyorum. Başka diyecek bir şey yok, önüme bakıyorum çünkü her gün bir gündemim var. Her gün yaşanacaklar var, her gün benim orada sorumluluk alanımda yapacak işler var. Mesela benim şimdi kafam Ankara'da, bütün belediye başkanları geliyor, il başkanları geliyor, gençlik kolları, kadın kolları geliyor. Benim iki saate yakın kürsüde en az bin kişiye sunumum var. Arkasından Cumhurbaşkanı geliyor, onun konuşmaları var. Benim kafam şahsen orada. Oraya takılmam lazım, bu anlamda herkesin önüne bakması lazım, manasına gelen bir söz söyledim.”

“KAYSERİSPOR’DA CEBİNDEN 40 MİLYON İÇERİ GİRMİŞ BİR BAŞKAN VAR”

Kayserispor’da yaklaşık 30- 40 milyon lira cebinden para harcamış olan bir başkan olduğunu vurgulayan Özhaseki, “16 milyon kapıya gelmiş transferin açılması lazımmış, eski futbolcular dava açmışlar, galiba çok içeriğini bilmiyorum ama öyle söyleniyor. Bu açılmazsa transfer yapamıyordu Kayserispor. Eskiden deplasman masrafları sağa sola yıkılırdı, bunların ayarlanması lazım, kombineler satışa çıkması lazım, bu anlamda da başkan sağ olsun elinden geleni yapıyor. Sonra da dönüp bana diyor ki ‘aman sayın bakanım, biraz bana yardımcı olun’ diyor” ifadelerini kullandı.

“GEÇEN CUMARTESİ AKŞAMI KİM VARSA DAVET ETTİM”

Geçtiğimiz hafta Cumartesi tesislerde yapılan toplantı ile ilgili de konuşan Onursal Başkan Mehmet Özhaseki, “Ben de cumartesi akşamı için bu konuda konuşan bilen kim varsa, emeği geçen veyahut kafayı yoran onları davet ettim. Bu anlamda da dedim ki arkaya takılmanın gereği yok, önümüze bakalım, işimize bakalım” dedi.

“KAYSERİSPOR ONURSAL BAŞKANLIĞINI CHP MİLLETVEKİLİNE VERMEYE HAZIRIM”

Özhaseki, CHP Kayseri milletvekili Çetin Arık’ın kendisi ile ilgili açıklamalarına da değinerek, şöyle konuştu: “Çok üzülüyorum, CHP milletvekili arkadaş ‘zaten sorun sende’ bilmem ne anlama geldiği belirsiz şeyler söylüyor. Ya madem sorun bende, ben çekilmeye razıyım. Dün de söyledim, şuanda ben nihayetinde onursal başkan mıyım, onursal başkanlığı CHP İl Başkanlığı’na vermeye razıyım kardeşim. Gelin hadi buyurun, yükü siz kaldırın, bu yükü kaldırın, helali hoş olsun. Bu bir yük, yükü kaldırıyoruz biz. Valla bunu kim yapmaya hazırsa biraz Çetin konuştu diye söylüyorum ama hiç fark etmez. Ahmet, Mehmet buyursun gelsin, ben bu görevi vereceğim. Yeter ki oraya faydası olsun, spor kulübü başkanlığı derim ki Berna başkana bak burada daha fedakar birisi var. Senin verdiğinden daha fazla verecek, senin verdiğin emekten daha fazla emek harcayacak, bu işi de senden daha fazla biliyormuş gel lütfen derim.”

“HALEN HASTA KAYSERİSPORLUYUM”

Halen hasta Kayserisporlu olduğunun altını çizen Özhaseki, “En nihayetinde Kayserispor başarılı olduğunda sevinen, övünen o gün tüm spor kanallarını seyreden bir adamım. Mağlubiyet olduğunda hiçbir yere bakmıyorum. Canımı sıkmasınlar hala hasta Kayserisporluyum. Kimi aldıklarını bilmem, kimi sattıklarını bilmem, ben hepsini bilemem ki. Ancak oraya gelen yönetime destek olurum, kim geldiyse bugüne kadar ben destek oldum.

“BERNA BAŞKANIN PERFORMANSI SÜPER”

Bugün Berna başkan geldi, dimdik duruyorum arkasında, elimden geleni yapıyorum. Berna başkanın performansı süper. O gün akşam 16 milyonu bulduk, tahta açılıyor o gün orada bütün deplasmanları dağıttık, o gün orada bütün locaları sattık, kim geldiyse oraya verdik, Taner Yıldız’a zorla loca sattık. Herhalde Baki Ersoy’a da verdik, çaresi yok, kombineler basılacak, bir şeyler olacak” ifadelerini kullandı.

“20 SENE ÖNCESİNİ ARAŞTIRSINLAR”

Özhaseki, son olarak İlter Sağırsoy’un kaç yıl öncesine kadar araştırılması gerektiği sorusuna, “Ben 20 yıl önce bıraktım. 20 sene önceyi araştırsınlar” diye cevapladı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV