banner87
banner151
20 Ocak 2019 Pazar

AGÜ SPOR’A 1 MİLYON LİRA DESTEK

Büyükşehir Belediye meclisinde karar alındı

14 Şubat 2018 Çarşamba 07:18
Bu haber 421 kez okundu
AGÜ SPOR’A 1 MİLYON LİRA DESTEK
Haberici -->

Büyükşehir Belediyesi, Abdullah Gül Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübüne (AGÜ Spor) 1 milyon lira ödül verilmesini kararlaştırdı.

Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı Meclis Toplantısında alınan karar doğrultusunda şehri kadınlar basketbol liginde temsil eden AGÜ Spor’a 1 milyon lira ödül verilmesini kararlaştırdı. Geçen yıl kulübe 2.5 milyon lira örül verildiği hatırlatıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri’yi ligde temsil eden AGÜ Spor’a destek amacıyla geçen yıl olduğu gibi bu yılda ödül verilmesinin kararlaştırıldığını belirtti. Çelik, mecliste kabul edilen ödül verilmesi ile ilgili madde hakkında meclis üyelerine teşekkür etti. Başkan, spor ve sporcunun sürekli yanında olduklarını ifade ederek, desteklerinin devam edeceğini, şehirde sportif anlamda faaliyetler önemli tesisler kazandırdıklarını hatırlattı. En son şehre gelen Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın tesisleri gezdiğini anlatan Çelik, “Tesisleri yakından inceleyen genel müdürüz, bu tesislerin açılışını bakan beyin yapmasını istedi. Biz de uygun olacağını söyledik. Bakanımızın katılacağı programla açılışını yapacağız” dedi.

ŞAMPİYONLARA ÖDÜL TALEBİ

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, belediyenin, amatör kümede mücadele eden ve şampiyonluk yaşayan takımlara maddi yada ayni yardımda bulunulması talep edildi.

Büyükşehir Belediyesi MHP Meclis Üyesi ve Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, Büyükşehir Belediyesinin spor ve sporcuya önemli destekleri olduğunu hatırlatarak, amatör kümede şampiyon olan takımlara 50’şer bin lira yardım yapılmasını talep etti.

Halit Demir, amatör kümede bulunan kulüplerin çok ciddi sıkıntılar yaşadığını, maddi anlamda yaşanan sorunlardan dolayı  birçok kulübün maçlara gitmekte zorlandığı, malzeme ihtiyaçlarını karşılayamadığını belirtti. Amatör spordaki kulüp sayısı kadar sporcu sayısının fazla olduğuna işaret eden Demir, “Amatör kümede şampiyon olan takımlara belediyemizin destek olmasını istiyoruz. Bu yönde AGÜ Spor’a yapılan yardımın yanı sıra amatör kulüplerinin bu başarısında desteklemeliyiz, ödüllendirmeliyiz. Spor ve sporcunun sürekli yanında olarak onlara destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çelik’in bu yönde de desteği olacağını düşünüyoruz” dedi.

Başkan Mustafa Çelik, her zaman imkanları zorlayarak spor ve sporcuya destek olduklarını ifade ederek, bu talebi değerlendireceklerini dile getirdi.

ENGELLİ SPOR KULÜPLERİNE 60 BİN LİRA

Büyükşehir Belediyesi, Engelli Spor Kulüpleri Derneğine 60 bin lira maddi yardımda bulunacak. Bu yönde mecliste karar alındı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından spora verilen destek devam ediyor. Bu kapsamda belediye, Kayseri Engelli Spor Kulüpleri Derneğine engelli spor kulüplerinin ihtiyaçlarının karşılanması için 60 bin lira maddi destek verecek. Mecliste kabul edilen desteğe göre 60 bin lira 4 taksitle derneği verilecek.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV