banner87
23 Nisan 2019 Salı

AGÜSPOR SIRAT KÖPRÜSÜNDE

Yönetim, borcu çıkaramadı. Bu hafta karar verilecek

10 Eylül 2018 Pazartesi 07:18
Bu haber 324 kez okundu
AGÜSPOR SIRAT KÖPRÜSÜNDE
Haberici -->
Abdullah Gül Üniversitesi Bayan Basketbol takımı, isminin kurbanı oluyor. Takımın kaderi bu hafta belli oluyor.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde yıllarca başarıyla boy gösteren, Euro Cup ve EuroLeague'de ülkemizi en iyi şekilde temsil eden Kayseri Agüspor (Abdullah Gül Üniversitesi) bayan basketbol takımı, her yıl olduğu gibi bu yıl da lige nasıl katılacağını kara kara düşünüyor. Yıllarca ekonomik destek görememekten ötürü hep son anlarda destek gören Kayseri Agüspor, bu sezon ise isminin kurbanı olmaktan kurtulamıyor.

İSMİ BAŞA BELA

Bir zamanlar hem Türkiye'nin hem de Kayseri'nin gurur duyduğu isim olan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ismini taşıyan bayan basketbol takımı, bu sezon isminden ötürü destek göremiyor. Yüksek sesle dile getirilmlese de "Abdullah Gül ismini değiştirin" çıkışına varan Agüspor yöneticileri, isim değişikliği yapmaya razı. Ancak ne Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, destek vereceğini açık açık beyan ediyor ne de Kayserispor kulübü, Agüspor'u bünyesine geçireceğini deklare ediyor. Hâl böyle olunca, isim değişikliği yapmanın yanı sıra; nasıl transfer yapacağını, nasıl lige hazırlanacağını kara kara düşünen Agüspor yöneticileri çıkmazın içerisinde.

PARA LAZIM

Geçtiğimiz dönemden 4-5 Milyon TL borcu olan, bu sezon için ise minimum 3 Milyon TL'ye ihtiyaç olan Kayseri Agüspor'a bu parayı verecek kimse yok. Geçtiğimiz yıl Boydak Grubu ile mahkemelik olan ve şu ana kadar bu kuruluştan da destek göremeyen Agüspor'un lige katılım payı olan 190 Bin TL'yi de bu hafta vermek zorunda. Eğer bu para Türkiye Basketbol Federasyonu'nun hesabına yatırılmaz ise Agüspor, lige katılamayacak. Böylece otomatikten küme düşmüş olacak. Bu para yatırılsa dahi, antrenör, sporcu, kamp, malzeme, hazırlık maçı gibi giderler için de sıcak paraya ihtiyaç var. Agüspor Başkanı Ömer Yağmur ise kara kara düşünüyor.

BELKİ BİR ŞANS

Bu sezon Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'ndeki takımlarda büyük sıkıntı var. Ülke genelinde yaşanan ekonomik krizden ötürü sponsor bulamayan bir çok kulübün lige katılmama ihtimali yüksek. Hâl böyle olunca Türkiye Basketbol Federasyonu, bu sezon için lig statüsünü değiştirip küme düşmeyi kaldırabilir. Böylece Agüspor, ciddi para bulmadan da minik bir bütçe ile maçlara çıkıp Kayseri'yi temsil edebilir.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV