banner167
banner182
20 Ekim 2021 Çarşamba

BANA VERMEZLERDİ

İstikbal Mobilya Kayserispor Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı, takımının sonuncu olmasının kendisini başarı için daha çok motive ettiğini söyledi. Gözbaşı, “Ligin en kötü takımıyız. Ligin sonuncusuyuz. Sonuncu olmasaydık şehrin bütün erkekleri bir araya gelip kulübü bana vermezdi diye düşünüyorum” dedi.

03 Aralık 2019 Salı 07:01
Bu haber 3572 kez okundu
BANA VERMEZLERDİ
Haberici -->

İstikbal Mobilya Kayserispor Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı, takımının sonuncu olmasının kendisini başarı için daha çok motive ettiğini söyledi. Gözbaşı, “Ligin en kötü takımıyız. Ligin sonuncusuyuz. Sonuncu olmasaydık şehrin bütün erkekleri bir araya gelip kulübü bana vermezdi diye düşünüyorum” dedi.  

Kayserispor Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı, dün Beşiktaş maçı için gittiği İstanbul’da ulusal medyanın ilgi odağı oldu. Birçok televizyon kanalı Berna Gözbaşı’yı canlı yayına alarak kulüp başkanlığı, atacağı adımlar ve kadın bir başkan olarak Türk futbolu için neler yapacağını sordular. Berna Gözbaşı, katıldığı programlarda başkan olma aşaması ve yapacakları ile ilgili şu ifadelerde bulundu;

BÜTÜN KADINLAR KAYSERİSPORLU OLDU

“Benim başkan olmam ülkemiz ve dünya genelinde çok dikkat çekti. Bende şaşırdım. Adeta Türk kadınının medeni hukukta yeni bir hak kazanmış gibi Türkiye’de bütün kadınlar İstikbal Mobilya Kayseriporlu oldu. Dünya basınından ilgi var. Sosyal medyadan destek büyük. Türk futbolu ve kadınları için Türk anneleri için harika bir şey yaptığımı düşünüyorum.”

FUTBOL VE VOLEYBOL TAKIMI KURDUK

“Benim sporu ilgim vardı. Eski basketbolcuyum. Kendi firmam bünyesinde işçilerimle oluşturduğumuz takımımız vardı. Futbol takımı. Futbol organizasyonlarına katılıyorduk. Kadına şiddetin engellenmesi ve genç kızlarımıza sahip çıkma adına kurduğumuz voleybol takımımız vardı. 3 kategoride. Erol başkanımda bu durumu biliyordu ve beni kulüpte yönetimde yer almam için davet etti. O zaman futbol takımında ilk kadın başkan yardımcısı oldum.”

KADIN YÖNETİCİLER BİR ARAYA GELİYOR

“Kulüplerde genç yeteneklerin olmasının yanı sıra kadınlarımızda yönetici olmalarını istiyorum. Alt yapılara anne eli dokununca daha çok başarılı futbolcularımız çıkacak. Kulüpler de kadın yönetici arkadaş sayısı arttı. Bir grupta oluşturduk. Galatasaray tesislerinde toplandılar. Trabzonspor’da arkadaşımızın daveti ile Avrupa kupaları maçı öncesinde bir araya geldiler. Ben onları Kayseri’ye davet edeceğim. Futbol kulüplerinde tesislere, alt yapıya bir anne dokunuşu olması çok önemlidir.”

GELİNLERİNİ KIZLARINI GÖNDERDİLER

“Gençlere destek olmalıyız. Onlara yol göstermeliyiz. Ben anneyim. Kızım var. Yapmak istemediği faaliyeti zorlamıyorum. Benim yolumda gitmesini istemem. Kendisi ne istiyorsa oradan gitsin. Onlara rol model olmak önemlidir. Kayseri gibi Anadolu’nun merkezindeki şehirde ilk kadın sanayicilerindenim. Büyük sanayici ağabeylerimiz bana üç gün sonra bırakırsın derlerdi. Ama inanın daha sonra her biri ayrı ayrı kızlarını gelinlerini göndererek yetiştirir misin abla dediler.”

ANNE İÇGÜDÜSÜYLE DAVRANDIM

“Kadınlar her zaman bulundukları ortamda annelik duygusuyla hareket eder. Kulüpteki genç oyuncularımızada o gözle bakıyorum. Bunlar arasında genç oyuncu Emre için ciddi teklifler var. Ama onun için bu teklifler ve gitmesi erken. Yetişmesi gerekiyor. Büyük takımlardan teklif geliyor. Türkiye Portekiz iş konseyindeyim. Futbolun merkezi olan Portekiz’den İspanya’dan teklifler alıyoruz. Emre benim kızımla yaşıt. Ben farkında değilim. Bir programda hava rüzgarlıydı. Ben o programda hemen üşürsün emre arabaya otur dedim. Hemen gündem oldu. Ama bu anne içgüdüsü ile yaptığımız bir durumdu. Oradaki programda Emre’yi üşümemesi için sponsorumuz olan firmanın CEO’sunun arabasına bindirdim.”

KADIN MİLLETVEKİLLERİ MAÇA GELECEK

“Kadının başına gelenler, kadına yönelik şiddette her ortamda bununla mücadele için yer alacağım. Artık kadın şiddetle konuşulmasın. Kulüp başkanı, stk başkanı, siyasi partilerde milletvekili olmasıyla konuşulmasını istiyorum. Çaba sarf edeceğim. Her yerde bu konuda gerekin desteği ve çalışmayı yapacağım. Sporun birleştirici gücü car. Kadının birleştirici gücü var. İnanın hiçbir siyasi parti ayrımı olmadan bütün kadın milletvekillerimizin bizi aradı ve tebrik etti. Meclise gittim. Hep birlikte maça gelelim. Size gereken desteği verelim dediler.

Bir maçımıza kadın tribünü yaparak, özel tribün yaparak kadınlarımıza yönelik destek olacağım.”

EMRE DEMİR’LERİN ÇIKMASINI ÖNEMSİYORUZ

“Teknik direktörümüzün amacı yeni Emre Demir’lerin çıkması ve bizde bunu önemsiyoruz. Emre’ye dikkat çekmek ve gençlere birer Emre olma duygularını harekete geçirmek istiyoruz. Hocamız. Emre’yi kaptan olarak çıkmayacak. Ama yeni Emre’ler için elimizden geleni hocamızla birlikte yapacağız.”

LİGİN EN KÖTÜ TAKIMIYIZ

“Ligin en kötü takımıyız. Sonuncusuyuz. Sonuncu olmasaydık şehrin bütün erkekleri bir araya gelip kulübü bana vermezdi diye düşünüyorum. Takımın sonuncu olması da beni motive ediyor. Hep birlikte takımımız başarılı olacak ve ligin üst sıralarına çıkacaktır.”

 

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV