banner153
banner156
29 Mart 2020 Pazar

BASKI VAR

Hes Kablo Kayserispor Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı, kentten kendisine ciddi bir baskının olduğunu belirterek, “Çarşı pazara çıktığımda insanlarımız, ‘Başkanım bırakma. Düşersek de seninle düşelim. Seninle tekrar çıkarız” diyorlar” ifadesini kullandı.

21 Şubat 2020 Cuma 06:47
Bu haber 322 kez okundu
BASKI VAR
Haberici -->

Hes Kablo Kayserispor Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı, kentten kendisine ciddi bir baskının olduğunu belirterek, “Çarşı pazara çıktığımda insanlarımız, ‘Başkanım bırakma. Düşersek de seninle düşelim. Seninle tekrar çıkarız” diyorlar” ifadesini kullandı.

Hes Kablo Kayserispor Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı bir ulusal kanala verdiği röportajda, yaşadıklarını anlattı. Takım olarak geldikleri noktayı ve bundan sonraki süreçle ilgili beklentilerini dile getiren Gözbaşı, vatandaşın kendisinden olan talepleri hakkında da bilgiler verdi.

SES GETİRECEĞİNİ BİLEMEDİM

İş kadını olan Berna Gözbaşı, Kayserispor Kulüp Başkanı olmasıyla ilgili durumu değerlendirirken bu kadar ses getireceğini hiç tahmin etmediğini söyledi. Gözbaşı, futbolda bütün takımlarda erkek yöneticinin sayısının fazla olduğuna işaret ederek, başkan seçildiği gün sosyal medyada kendisiyle ve Kayserispor ile ilgili rekor bir iyginin oluştuğunu, aramanın olduğunu aktardı.

KADINLAR YENİDEN HAK KAZANMIŞ GİBİ

Başkan seçildiği süreçte oluşan ilginin çok fazla olması ve devam ettiğini anlatan Gözbaşı, yaşananları “Sanki kadınlar yeniden hak kazanmış gibi sosyal medyada yer yerinden oynadı. Ben o gün büyük heyecan yaşadım” dedi.

ZOR DURUMDAYKEN DEVRALDIM

Kayserispor’un içinde bulunduğu süreci herkesin bildiğini aktaran Gözbaşı, “Bu görev zor. Zor bir durumda iken takımı devraldım. Bir şeyi iyi ve örnek yönetmek önemlidir. İkisi için çalışıyorum ve iyi sonuçlar alabilirim. İnşallah” diye konuştu.

Anadolu kentlerini İstanbul’dan ve İstanbul takımlarından ayıran özelliğe işaret eden Gözbaşı, “Anadolu takımları İstanbul takımlarından çok daha sosyal. Aktivite bakımından değerlendirirseniz. Kayseri’nin sosyal aktivitesi Kayserispor. Bir hafta oynadığınız maç haftalarca konuşuluyor. O nedenle sürekli gündemdesiniz ve konuşuluyorsunuz” dedi.

SİZİNLE DÜŞELİM DİYORLAR

“Kayserispor bulunduğu yeri kesinlikle hak etmiyor” diyen Gözbaşı, vatandaşın kendisine olan ilgisini de şöyle anlattı;

“Çarşıda, pazarda nerede olursak olalım burada rastladığımız insanlarımız bana başkanım sakın bırakma diyorlar. İyi yönetilmesini istiyorlar. Başkanımı düşürsek sizinle düşelim ama sizinle çıkarız diyorlar.”

BÜTÜN TAKIMLAR AYNI SORUNDA

Kayserispor’un yaşadığı sıkıntıları bütün takımların yaşadığını anlatan Gözbaşı, “Ligde yaşananlar sadece Kayserispor’un sorunu değil ve bütün ligdeki takımların yaşadığı sıkıntılar var. Beşiktaş, Trabzonspor ve bütün takımlarda sıkıntı var. Şirket olmayan takımlarda maddi sorunlar var. Değişen yönetici anlayışı ve iş dünyasından transfer olacak yeni yöneticilerle birlikte şeffaflık artacak” ifadelerini kullandı.

 SPORTİF BAŞARI OLMASI GEREKİYOR

Takımların mali açıdan iyi olmasının yanında sportif başarısının da gerekliliğini aktaran Başkan, “Şirketlerde bile he hele ortağınız varsa her şeyin şeffaf olmasını istiyor. Ki ben göreve geldiğimden günden beri her konuyu şeffaf olması için çabalıyorum. Bunun yanında takımlarda sportif başarı olması gerekiyor. Sonuçta takımların sıkıntıları var ve devam ediyor. Taraftarımız, Kayserili halkımız benden bu zor süreçte devam etmemi istiyorlar. Bana yapılan baskı takımı bırakma düşersek de hep birlikte sizinle yeniden yükseliriz diyorlar” ifadelerini kullandı.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV