banner153
02 Haziran 2020 Salı

BİSİKLETÇİLER YİNE ERCİYES’TE

Kayseri 20-21-22 Eylül tarihlerinde Grand Prix Erciyes ve Tour of Kayseri uluslararası yol bisiklet yarışına ev sahipliği yapıyor. Dün başlayan yarışmalara 10 ülkeden 150 sporcu katılıyor.

21 Eylül 2019 Cumartesi 00:04
Bu haber 292 kez okundu
BİSİKLETÇİLER YİNE ERCİYES’TE
Haberici -->

Kayseri 20-21-22 Eylül tarihlerinde Grand Prix Erciyes ve Tour of Kayseri uluslararası yol bisiklet yarışına ev sahipliği yapıyor. Dün başlayan yarışmalara 10 ülkeden 150 sporcu katılıyor.

Kayseri Erciyes kış sporlarının yanında yazın da profesyonel kamp, antrenman, dağ ve tabiat sporları üssü olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Yüksek İrtifa Antrenman Kampları için global bisiklet takımlarının merkezi olmaya başlayan Erciyes Dağı, imajını uluslararası yarışlarla perçinliyor.

Geçtiğimiz haftalarda 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarına puan veren uluslararası yol bisiklet müsabakalarına ev sahipliği yapan Kayseri yine dünyanın dört bir yanından usta pedalcıların mücadelesine sahne olmaya başladı.

Uluslararası Bisikletçiler Birliği UCI (Union Cycliste Internationale) ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından, Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erciyes A.Ş, Velo Erciyes işbirliği kamu kurum ve kuruluşların desteğiyle gerçekleşen yarışlar 20 Eylül’de Grand Prix Erciyes etabıyla başladı. 21-22 Eylül’de Tour of Kayseri olmak üzere iki etapta koşulacak.

Dünyanın dört bir yanından bisiklet sporcularının katıldığı müsabakalara Belarus, Ukrayna, Kazakistan, Azerbaycan, Kuveyt, Katar, Bahreyn, Fas, Irak ve Türkiye olmak üzere 10 ülkeden 100 profesyonel bisiklet sporcusu Tokyo Olimpiyat Oyunları’na puan toplamak için üç gün boyunca mücadele edecek. 

20 Eylül Cuma günü Grand Prix Erciyes yarışı 1.2 puan kategorisinde koşuldu. Develi’den başlayan tur 144 km uzunluğunda olup, Tomarza istikametinde devam edip tekrar Develi’de son buldu.

Tour of Kayseri turu 2.2 uluslararası puan türünde yapılacak. 21 Eylül tarihinde Anadolu Harikalar Diyarı önünden başlayacak müsabakalar Bünyan istikametinden devam edecek. 133 km uzunluğundaki parkur Kayseri Bilim Merkezi önünde son bulacak. 22 Eylül’de ise Kayseri Valiliği önünden start alacak müsabıklar 152 km boyunca pedal çevirerek Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önündeki bitiş çizgisine ulaşmak için kıyasıya yarışacak.

Yarış programı ise şöyle; 21 Eylül Cumartesi - Tour of Kayseri. Saat 11.00: Start (Anadolu Harikalar Diyarı). 14.30: Bitiş (Kayseri Bilim Merkezi). 22 Eylül Pazar - Tour of Kayseri. 13.00: Start (Kayseri Valiliği). 17.00: Bitiş (Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü).

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV