banner167
banner182
04 Aralık 2021 Cumartesi

ÇEKİLMEZ DE FİNAL YAPILDI

Erciyes’te geleneksel hale gelen ‘Artık çekilmez oldun’kızak yarışmasınınfinal etabı en iyilerin kıran kırana mücadelesi ile tamamlandı.

26 Mart 2019 Salı 10:23
Bu haber 536 kez okundu
ÇEKİLMEZ DE FİNAL YAPILDI
Haberici -->
Erciyes’te geleneksel hale gelen ‘Artık çekilmez oldun’kızak yarışmasınınfinal etabı en iyilerin kıran kırana mücadelesi ile tamamlandı.

Erciyes Kayak Merkezi birbirinden renkli yarışma ve sosyal aktivitelerle kayak sezonunu sürdürüyor. İlk kez geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen ve çiftler arasında düzenlenen Artık Çekilmez Oldun kızak yarışması 2018-2019 kayak sezonunda yayılarak 4 etap şeklinde yapıldı.

30 Aralık, 27 Ocak ve 24 Şubat 2019 tarihlerinde üç eleme usulü ile düzenlenen kızak yarışlarının her birinde dereceye giren ilk üç çift 24 Mart Pazar günü düzenlenen büyük finalde yarıştı. Kayseri Erciyes A.Ş tarafından düzenlenen yarışmada Erkekler, eşini kızakla yokuştan çektikten sonra hiç ara vermeden, yukarıdan aşağı doğru kızakla kayarak bitiş çizgisine ulaşmak için çaba sarf etti.

En iyi çiftlerin mücadele ettiği yarışma sonucunda Mustafa-Kübra Özbek çifti birinci, Mustafa-Emel Deniz çifti ikinci, Hasan-Şerife Yılmaz çifti ise üçüncülüğü elde etti. Dereceye giren çiftlere ödüllerini Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat CahidCıngı takdim etti.

Etkinlik hakkında bir açıklama yapan Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat CahidCıngı, “Mart ayının sonuna gelmiş olmamıza rağmen kayak sezonumuz tüm hızıyla devam ediyor. Bilindiği üzere Erciyes’te sezon boyunca sosyal ve sportif faaliyetler düzenleyerek dağımıza gelen misafirlerimize keyifli ve eğlenceli zaman geçirebilmeleri için gayret ediyoruz. Bu nedenle kayak yapmayan vatandaşlarımızın katılabilecekleri küçük, sempatik aktiviteler de yapıyoruz. Geçtiğimiz yıl başlattığımız ve geleneksel hale getirmiş olduğumuz Artık Çekilmez Oldun yarışması da bunlardan bir tanesi.  Bu organizasyonumuz ile Erciyes’te eğlenceyi yarışmaya dönüştürmüş olduk. Çiftler arasında rekabetin öne çıktığı bu yarışmalarımız vatandaşlarımız arasında çok yoğun ilgi ve alaka gördü. Dikkat çeken güzel bir faaliyeti tamamlamış olduk. Önümüzdeki günlerde dağımızda farklı aktiviteler düzenlemeyi sürdüreceğiz”dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV