banner167
banner182
21 Ekim 2021 Perşembe

CEPTE KALDI

Kayserispor Kulübü Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz, sözleşmesiyle ilgili fesih hakkı elde eden futbolcularla Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı’nın yaptığı görüşme ve pazarlık sayesinde en az 1 milyon Avro’nun kulübün cebinde kaldığını söyledi.

07 Aralık 2019 Cumartesi 06:23
Bu haber 385 kez okundu
CEPTE KALDI
Haberici -->

Kayserispor Kulübü Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz, sözleşmesiyle ilgili fesih hakkı elde eden futbolcularla Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı’nın yaptığı görüşme ve pazarlık sayesinde en az 1 milyon Avro’nun kulübün cebinde kaldığını söyledi.

Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz, Berna başkanın kendilerinden sonra belki başka yönetimin 2 milyon avroya varan bir borç yüküyle karşılaşabileceği bir sorunu bugünden hallettiğini dile getirdi. “Gönlümüzden geçen futbolcuların dosyalarını ileriye dönük değil bugünden hallederek borç bırakmamaktır” diyen Tokgöz, futbolcularla ilgili yapılan pazarlıklar konusunda şu bilgiye verdi;
DUYARLILIĞI İLE ÖNEMLİ ADIM ATTIK

“Berna hamının duyarlığı ile önemli bir adım attık. Adebayor ile yollarımızı ayırdık. Tahmini 800 bin avro alacağı vardı. Fesih hakkını ödemeler yapılmadığı için elde etmişti. Berna hanım futbolcuyla görüşmeler yaptı. 2 gün görüşmede 150 bin avro nakit 50 bin avro bir ay sonra ödenecek şekilde anlaşıldı. Tavares ile yaklaşık 300 bin avro alacağı vardı. Fesih hakkını kazanmıştı. Alacağı borç idi. Uzun süren pazarlıkla 60 bin avro ile anlaşıldı. 50 bin avro ödenecek. 10 bin avrosu bir ay içinde ödenecek. Ntep’e ulaşılmaya çalışılıyor. Onunlada anlaşma sağlayacağız. 1 milyon avronun üzerinde kulübün karı var. Biz bu dosyaları ileri bıraksaydık. Biz veya başka yönetimin üzerine 2-3 milyon avro olarak gelecekti. Bizim karşılaştığımız dosyalar gibi. Tüm kulüplerde de bu böyledir. Beşiktaş yöneticileri de 2.5 yıllık  gelirleri temlik altında. Pos cihazları da öyle. Kulüpleri yaşatmak istiyoruz. Bugünün şovunu değil gelecek için hareket etmelidir.

Yüksek miktarda futbolcu transferi maharet değil. Geleceği borç bırakmamak maharet. Gelecek için. Yazık günah. Herkesin geleceğini garanti altına almak değil borç bırakmaktır.”

BAŞKANLARIN ALACAĞINDAN FAZLASINI VERDİ

Basın Sözcüsü Tokgöz, borç rakamlarıyla ilgili önümüzdeki süreçte küçük boyutlu değişiklikler gösterebileceğini aktararak, “Bu rakamların içinde değişkenlik gösterecekleri var. Banka faizi. Eski hesaplar var. Bunu tekrar güncellenecek. Değişkenlik gösterebilir. Bizim niyetimiz kimseyi bir kurumu hedef almak değil. Biz bu borç düştüğü zaman yine sizinle paylaşacağız.

Berna başkanımız yaptığı ödeme ile 1 milyon doların üzerine çıktı. Eski başkanların yaptığı borç olarak kulübümüz başkanlara borcu gözüküyor. Bununla ilgili Berna başkan üzerinde kulübe para verdi” dedi.

ONLARDAN YARARLANACAĞIZ

Eski başkanla ilgili bir sorunları olmadığını onlardan da yararlanacaklarını anlatan Tokgöz, “Biz eski başkanlarımızdan sayın recep mamur ile görüşmeye gittik. Kendisine tesislere adının verilmesiyle ilgili görüştük. Yine eski başkanlarımızdan Erol Bedir bey de orada idi. Bizim eski başkanlarımızla ilgili bir sorunumuz yok ve onlardan da yardımlar alarak. Destek alarak, tecrübelerinden yararlanarak faydalanmak istiyoruz” dedi.

DELEGE SAYISI ARTABİLİR, AZALABİLİR

Bugün yapılacak genel kurulda Berna başkan ile birlikte oluşacak yönetimle aday olduklarını açıklayan Kulüp Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz, “Yönetim listesi belirlenecek. Sabah açıklarız. Yönetim sayısı 17 artı 1. Tüzük değişikliği olabilir. Bu sayı aşağı çekilebilir” dedi.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV