banner87
21 Mayıs 2019 Salı

ÇOK ÇALIŞMALIYIZ

Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yeni sezon için takım kadrosunu koruyarak yola çıkacaklarını ve birkaç takviye yapıldığını belirtti

12 Haziran 2018 Salı 03:46
Bu haber 605 kez okundu
ÇOK ÇALIŞMALIYIZ
Haberici -->
Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yeni sezon için takım kadrosunu koruyarak yola çıkacaklarını ve birkaç takviye yapıldığını belirterek, “Her şeye rağmen transferden daha önemlisi, lige çok iyi hazırlanmamız gerekiyor. Çünkü ligde her takım büyük düşünüyor. Bunun için çok çalışmalıyız” dedi.

Kayserispor’u yeni sezon için hazırlayan Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, başarılı olmanın yolunun çok çalışmaktan geçtiğini ve kamp dönemlerindeki verimin ligdeki performansı nemli ölçüde etkileyeceğini açıkladı. Sağlam, ligdeki diğer takımları da düşünerek hareket edildiğinde herkesin büyük düşündüğünü ve bu yönde adımlar attığını belirterek, “Eğer yeni sezonda takım olarak geçen sezona göre çok daha iyi yerde olma, başarılı olma, iyi bir performans göstermek istiyorsak öncelikli olarak çok çalışmamız gerekiyor. Transferden daha önemlisi iyi bir hazırlık dönemi geçirmek. Bunu yapamazsanız, takım olarak çok çalışmazsanız başarılı olamazsınız. O yüzden hep birlikte takım oyuncularımızla iyi bir hazırlık dönemi, çok çalışarak lige hazırlanacağız ve başarılı olacağız” dedi.

KARİYERİMDE AYRI BİR YERİ VAR

Ertuğrul Sağlam, Kayserispor’u tercih etmesindeki en önemli sebeplerden birisinin Kayseri şehri ve Kayserispor’un kendisi üzerinde ayrı bir yeri, önemi olduğunu belirterek, “Kariyerimde Kayseri’nin ve şehrin takımının büyük bir yeri var” dedi.

“Kayserispor’da hayatımın antrenörlük kariyerinde yükseliş dönemini yaşadım. İki çok güzel sezon ve başarılı süreç geçirdiğim özel yer” diyerek nitelendiren Ertuğrul Sağlam, “İnsanlar bazen bazı şehirleri kendi memleketi gibi görür. Hayatının özel bir yerine koyar. Kayseri şehri ve Kayserispor benim için böyle bir yer. 11 yıl önce çalıştığım Kayserispor’a bu güzel camiaya döndüğüm için mutluyum. Dönmeni gerektiren sebeplerde vardı. Şehir olarak iyi bir kent. Çok modern güzel bir stadı var. Ağustos ayında bitecek oylan Avrupa standartları üzerinde tesis var” diye konuştu.

SEZONU İKİ BÖLÜMDE İRDELEDİK

Kayserispor’un geçen sezonu ile ilgili değerlendirme de bulunan Ertuğrul Sağlam, “Takım kadrosuna baktığımız da geçen sezon iki bölüme ayırmak gerekir. İlk devre 30 puanla Avrupa kupalarına katılma barajında bitirmiş. 14 puanla ikinci yarıda kalmış ve küme düşme puan barajında ve hatta altında Kayserispor var. O nedenle iki bölümde analiz ettiğimiz Kayserispor ile ilgili gelecek sezon daha hesaplı ve analizlere de dayalı bir hazırlık yapmamız gerekiyor. Bu yönde adımlar atıyoruz” dedi.

KADRO GERÇEKTEN GÜZEL

Kayserispor kadrosunun çok iyi olduğunu anlatan Sağlam, “Kadroyu analiz ettiğimizde gerçekten takım iskeleti güzel” dedi.

Sağlam, yeni sezon içinde takım kadrosunu koruyacaklarını dile getirerek, “3-4 takviye ile geçen sezona göre daha üst seviyede performans gösterecek bir kadro oluşturuyoruz” ifadelerini kullandı.

YENİ SEZONDA UMUTLUYUM

Kayserispor için “Gelecek sezondan çok umutluyum” diyen Ertuğrul Sağlam, sebebini şöyle açıkladı;

“Şehrin dinamiklerini tekrar bir araya getirip taraftarımız desteği ile gelecek sezon için Kayserispor ile umutluyuz. Böyle bir performansı ortaya koymamız için çok çalışmamız gerekiyor. Her adımı doğru atmamız gerek. Transfer dönemi var ve iyi bir süreç olmalıdır. Eksik gördüğümüz mevkilere iyi transferler yapıyoruz. Sakıb, Hasan Ali aldık. Yeni imzalar olacak. Görüşmelerimiz olan oyuncular var. İyi bir hazırlıkla sezona başlayacağız. İyi bir dönem geçireceğiz.”

KULÜP VE OYUNCU MENFAATİNE DİKKAT ÇEKTİ

Kayserisporlu bazı oyuncuların başka kulüplerce transfer edilme girişimi konusunda da değerlendirmede Bulunan Ertuğrul Sağlam, takım ve oyuncu menfaati söz konusu olursa transferine izin verilmesi gerektiğini söyledi.

Deniz Türüç ile ilgili de süreci değerlendiren Sağlam, “Antrenörü olarak aklı tamamen Kayseri’de, kendisini Kayserispor’a adamış, sorumluluk alan ve kalitesini tam anlamıyla ortaya koyan Deniz’in Kayseri’de olmasını isterim. Yetenekli ve önemli bir oyuncu. Geçen sezon ortaya koyduğu performans var ve milli takıma yükseldi. Bazı oyuncular vardır ki; fiyatını bulduğu zaman takım menfaati, oyuncunun menfaati ön plana çıkınca transferine izin verilmelidir. Deniz’in durumu açıklığa kavuşmadı. Söylentiler var. Takımın, Deniz’in menfaati ön plana çıkmalıdır. Böyle olursa izin verilir” dedi.  

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV