banner153
banner159
07 Temmuz 2020 Salı

DOSTLUK KROMOZOM SAYMAZ

Erciyes Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu ve Erciyes Üniversitesi Dağcılık Kulübü ile ortaklaşa gerçekleştirilen, Down sendromlu arkadaşlarımız için, Gesi Bağlarında Doğa Yürüyüşü gerçekleştirildi.

12 Kasım 2019 Salı 06:36
Bu haber 228 kez okundu
DOSTLUK KROMOZOM SAYMAZ
Haberici -->

Erciyes Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu ve Erciyes Üniversitesi Dağcılık Kulübü ile ortaklaşa gerçekleştirilen, Down sendromlu arkadaşlarımız için, Gesi Bağlarında Doğa Yürüyüşü gerçekleştirildi.

Kayseri Gesi Bağları Turan kasabasından başlayan farkındalık yürüyüşü, 50 kişilik bir ekip ile Ağırnas’ta son buldu. Yürüyüşe katılan Down Sendromlu arkadaşlarımızla birlikte eğlenceli etkinlikler ve dağ tırmanışı da gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan gönüllüler bu durumdan mutlu olduklarını ve bu tarz farkındalık çalışmalarının tekrar yapılmasını istediklerini söylediler.

Kromozomlarının fazla olması onlara engel olmadığını göstermek için yüzme, masa tenisi ve çeşitli spor dallarında aktif olan çocuklar bugünkü dağ tırmanışı etkinliğinde bir kez daha bunu kanıtladılar ve kendilerine hayran bıraktılar. Etkinliğe katılan Down Sendromlu arkadaşlarımız yüzme şampiyonalarında birincilikleri olduğunu ve engel tanımadan devam ettiklerini belirtirken etkinlik sonunda çok mutlu olduklarını ve bu imkanı sağlayan Erciyes Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğuna ve Erciyes Üniversitesi Dağcılık Kulübüne teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Down sendromlu arkadaşlarımızla tek tek ilgilenen ve sohbet eden Erciyes Üniversitesi Genç Kızılay Topluluk Başkanı Melih Kamış, “Erciyes Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu olarak Dağcılık Kulübü ile birlikte farkındalık amacıyla Down Sendromlu arkadaşlarımızla bir araya geldik. Her etkinliğimizde iyiliği amaçlayarak devam ediyoruz. Son zamanlarda otizmli arkadaşlarımıza yapılan ahlaksız davranıştan dolayı bizlerde farkındalık oluşturmak amacıyla Down Sendromlu kardeşlerimizle yürüyüş etkinliği gerçekleştirdik. Erciyes Üniversitesi Dağcılık Kulübü ile birlikte yaptığımız ortak bir etkinlikte hem Down Sendromlu arkadaşlarımız hem de gönüllülerimiz çok mutlu oldular. Bizler de Genç Kızılay ailesi olarak iyilik nerdeyse bizler de ekiplerimiz ile birlikte orada olacağız. Bu tarz sosyal farkındalık çalışmalarının devamının gelmesi için tüm yönetimimiz ile çalışmaya devam ediyoruz. Yapmış olduğumuz bu faaliyete destek veren bütün arkadaşlara şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Dağcılık Kulübü Başkanı olan Abdülkadir Erdem, " Erciyes Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu olarak ve Dağcılık Kulübü olarak özel arkadaşlarımızın bizlerden farkı olmadığını gösterebilmek onlara hissettirebilmek adına Gesi Bağları’nda doğa yürüyüşü düzenledik ve onlara dağcıların yüksek irtifalarda engellerden kayalıklardan yaptığı ip inişi tekniğini 10 ml’lik kaya yüzeyinde onlara simülasyon olarak hazırladık ekip olarak çok eğlendik ve mutlu olduk diyebilirim. Amacımız tamamen hem doğa sevgisi hem insanlara saygı hem de paylaşımda bulunmak farkındalık oluşturmaktı. Başardığımızı ve daima başaracağımızı düşünüyorum emeği geçen Erciyes Üniversitesi Dağcılık Kulübü ve Genç Kızılay Topluluğuna teşekkür etti” dedi.

Gerçekleştirilen faaliyette özel arkadaşları ile eğlenceli vakit geçiren gönüllüler, tırmanış ve yürüyüş etkinliğinin ardından LÖSEV Haftasına dikkat çekmek amacı ile “Maskemi Takarım, Farkındalık Yaratırım” kampanyasına da maske takarak destek sağladılar. Faaliyet sonunda üyeler fotoğraf çekinerek alandan ayrıldılar.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV