banner167
banner182
04 Aralık 2021 Cumartesi

ERCİYES KAR VOLEYBOLUNUN GÖZDESİ OLDU

Kış sporlarının gözde sporlarından olmaya başlayan Kar Voleybolu, kış turizmi ve kar sporlarının Türkiye’deki en önemli üssü olan Erciyes Kayak Merkezi’nden yükseliyor.

28 Şubat 2019 Perşembe 09:38
Bu haber 685 kez okundu
ERCİYES KAR VOLEYBOLUNUN GÖZDESİ OLDU
Haberici -->
Kış sporlarının gözde sporlarından olmaya başlayan Kar Voleybolu, kış turizmi ve kar sporlarının Türkiye’deki en önemli üssü olan Erciyes Kayak Merkezi’nden yükseliyor.

Dünyada yeni filizlenen spor dallarını ülkemize getirerek kitleler arasında yaygınlaşmasını sağlayan Erciyes AŞ kar ile yapılabilecek her türlü sportif organizasyona ev sahipliği yapıyor. Türkiye’de üç kez üst üste Avrupa Kar Voleybolu Kupası’nın gerçekleştirildiği Erciyes Dağı’nda Üniversiteler Arası Kar Voleybolu’nun ardından şimdi de “Decathlon Erciyes Kar Voleybolu Turnuvası” düzenledi. Erciyes A.Ş. ve Decathlon Kayseri iş birliği ile yapılan organizasyon 2.200 metredeki Tekir bölgesinde gerçekleştirildi.

Kadınlar ve erkekler kategorilerinde oynanan Decathlon Erciyes Kar Voleybolu Turnuvası’nda Erkeklerde 22, kadınlarda 5 takım olmak üzere 27 takımdan 108 sporcu kıran kırana mücadele etti. Müsabakalar sonucunda erkeklerde Basal takımı birinci olurken, ikinciliği Şahin Spor,  üçüncülüğü ise Altunspor elde etti. Kadınlarda ise Final takımı birinci, Atletik Spor ikinci, Tomorrowland takımı üçüncülüğü elde etti.

Turnuva sonunda dereceye giren takımlar için ödül töreni düzenlendi. Törende sporculara kupa, madalya ve hediyeleri verildi. Bu konu hakkında bir açıklama yapan Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, “Erciyes AŞ olarak dağlarda ve kar üzerinde yapılabilecek her türlü sportif faaliyetleri Erciyes’te organize etmeye gayret gösteriyoruz. Kar voleybolu dünyada yeni yeni gelişen bir dal ve bu oldukça hızlı yayılıyor. Geçtiğimiz ay Avrupa Kar Voleybolu Kupasını düzenlemiştik. Bu organizasyon ile uluslararası spor camiasının tüm ilgisi Erciyes’teydi. Dağ yönetimi olarak bizler bu gibi spor branşlarını halkımıza tanıtmaya ve kitleselleşmesini amaçlıyorduk çok şükür hedeflerimize ulaşmaya başladık. Kar voleyboluna ilgi her geçen gün artıyor. Bu hafta sonu da gerçekleştirdiğimiz Decathlon Erciyes Kar Voleybolu Turnuvası ile bunu daha çok hissettik. Çok yoğun bir katılım ile gerçekten çok çekişmeli ve keyifli bir turnuvaya tanıklık ettik. Umuyoruz ki ileriki zamanlarda bu gibi spor organizasyonlarını daha geliştirerek Türkiye geneline yayılmasını hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV