banner87
21 Mayıs 2019 Salı

ERCİYES’İN ÜNÜ UZAK DOĞUYA ULAŞTI

Erciyes’teki irtifa kampları Malezya basınında da geniş yer buldu.

17 Mayıs 2018 Perşembe 09:26
Bu haber 451 kez okundu
ERCİYES’İN ÜNÜ UZAK DOĞUYA ULAŞTI
Haberici -->
Geçtiğimiz haftalarda çalışmalarını Erciyes’te yürüten Malezya Sapura Cycling Team’ın usta pedalcıları Erciyes’teki kampın ardından katıldıkları yarışlarda önemli dereceler elde etti. Sporcular Erciyes’in performanslarını arttırmada çok verimli olduğunu vurguladı. Erciyes’teki irtifa kampları Malezya basınında da geniş yer buldu. 

Büyükşehir Belediyesi, Erciyes A.Ş. ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı işbirliği ile Yüksek İrtifa Bisiklet Kamp olanaklarının dünya çapında tanıtımının yapılması amacıyla geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen bilgilendirme gezileri ile bölgeye getirilen yabancı bisiklet takım antrenörleri, bisiklet federasyon başkanları ve kulüp yöneticilerine, yerinde yapılan tanıtımlarmeyvelerini vermeye başladı.

Malezya’nın kıta bisiklet takımı olan Sapura Cycling Team’ın başarılı sporcuları Erciyes’te yapmış oldukları kampın performanslarını geliştirmede çok önemli yer edindiğini belirtti. Katıldıkları yarışlarda derece almalarında Erciyes Dağı’nda yapmış oldukları antrenmanların büyük etkisinin olduğunu vurgulayan şampiyon sporcular bundan sonraki çalışmalarını da Erciyes ‘te devam ettirecek. Usta pedalcılar üzerinde etkili olan Erciyes kampları Malezya basınında da geniş yer buldu

Bu konu hakkında bir açıklama yapan Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, “Erciyes irtifa kamplarına, yabancı bisiklet takımlarını getirmek için dünyanın dört bir yanından, aralarında Gaz Prom Rusvelo, Ccc Sprand Polkowice ve Astana Pro Team gibi markalaşmış 41 ülkenin uluslararası bisiklet takımlarını davet edip Erciyes’i tanıttık. Geçen haftalarda Rusya, Belarus, Malezya, Polonya, öncesinde İtalya, Ukrayna, Azerbaycan gibi ülkelerden profesyonel bisiklet sporcuları dağımıza gelerek 21 gün boyunca irtifa kampında antrenman yaparak yarışlara hazırladılar, önemli başarılar elde ettiler. Bisiklet takımının yetkilileri Erciyes’te yaptıkları çalışmalar neticesinde çok büyük verim aldıklarını bizlere sürekli iletiyorlar. Erciyes’imizin sahip olduğu bu potansiyelin Uzak doğuya kadar uzanması bizleri ziyadesiyle memnun etti. Umuyoruz ki önümüzdeki yıllar Erciyes Global bisiklet takımlarının kamp yaptığı bir merkez olarak ön plana çıkacak” dedi.

Alternatif spor turizmi merkezi olma yolunda ilerleyen Erciyes, dünyanın dört bir yanından gelen bisiklet takımlarını ağırlamaya devam ediyor.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV