banner153
18 Eylül 2020 Cuma

ESKİ BAŞKAN RAPORU İSTEDİ

Hes Kablo Kayserispor eski Başkanı Erol Bedir, noter kanalı ile ihtarname çekerek Genel Kurul tutanağını ve bağımsız denetçi kurulunun raporunu istedi.

15 Ağustos 2020 Cumartesi 06:51
Bu haber 580 kez okundu
ESKİ BAŞKAN RAPORU İSTEDİ
Haberici -->
Hes Kablo Kayserispor eski Başkanı Erol Bedir, noter kanalı ile ihtarname çekerek Genel Kurul tutanağını ve bağımsız denetçi kurulunun raporunu istedi.

7 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul toplantısında alınan "10 yıllık geriye dönük tüm hesapların incelenmesi" yönündeki kararın ifası ile ilgili tartışmalar başladı.

Berna Gözbaşı yönetimindeki Hes Kablo Kayserispor kulübü, The Team Yeminli Mali Müşavirlik ile anlaşarak geriye dönük 10 yıllık hesapların incelenmesi için düğmeye basmıştı. Yapılan incelemeler tamamlandı ve 42 sayfalık rapor hazırlandı. Basına sızan bu rapor ile birlikte iddialar ve tartışmalar da peşpeşe gelince eski Başkan Erol Bedir düğmeye bastı ve raporun tasdikli onaylı bir nüshasını istedi.

Hes Kablo Kayserispor eski Başkanı Erol Bedir, avukatı Dilek Höbek ve Mahir Murat Türkmen'in hazırladığı ihtarnameyi Kayseri 3.Noter kanalıyla sarı kırmızılı kulübe gönderdi. İhtarnamede, "7 Aralık 2019 tarihinde yapılan Kayserispor Olağanüstü Genel Kurulu'nda alınan karar gereğince, geriye dönük 10 yıllık hesap incelemesi yaptırılmışmıdır? Genel kurul toplantısında alınan kararın gereği olarak bağımsız denetçilere 10 yıllık hesap inceletilmişmidir yoksa son 3 yılın incelemesi ile yetinilmiş midir? Eğer 10 yıl değil son 3 yıllık hesapların incelemesi ile yetinilmiş ise, Genel Kurul kararının yerine getirilmemesinin sorumlusu/sorumluları kimdir? Basında iddialarda yeraldığı şekilde eğer hesap incelemesi yaptırılmış ve 2 ay önce rapor tamamlanmış ise hazorlanan raporun bir suretinin tarafımıza tebliğ edilmeyip, basına müvekkilimizi zan altında bırakacak şekilde yakıştırma ve ithamlarla raporun sızdırılması çabası gösteren sorumlu/sorumlular kimdir? Hazırlanan raporun müvekkilimize veya temsilen tarafımıza teblif edilmesini engelleyici ve müvekkilimize zarar verecek şekilde hukuka, hakkaniyete aykırı tutum ve davranış içinde bulunanlarla ilgili maddi, manevi tazminat ve cezai bakımdan şikayet haklarımızı mahfuz tuttuğumuzu ihtaren bildiririz" cümlelerine yer verildi.

İhtarnamede "7 Aralık 2019 tarihli Olağanüstü Genel Kurul toplantısında alınan kararın suretinin ve hazırlanan raporun, ihtarnamenin tarafınıza tebliğinden itibaren 3 gün içinde tarafımıza tebliğ edilmesini ihtaren talep ediyoruz" denildi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV