banner87
21 Mart 2019 Perşembe

GOL KRALI OLMAK İSTERİM

Umut Bulut birçok konuda değerlendirme yaptı

02 Ocak 2018 Salı 07:18
Bu haber 1831 kez okundu
 GOL KRALI OLMAK İSTERİM
Haberici -->

Kayserispor takım kaptanı Umut Bulut, ligin ikinci yarısında başarılı çıkışlarını sürdüreceklerini belirterek, “Bende ikinci yarı çok sayıda gol atmak istiyorum. Sayı vermek istemiyorum. Ama gol kralı olmak istiyorum” dedi.

Kayserispor takım olarak ligde önemli bir yükseliş yaşadığını aktaran tecrübeli oyuncu Umut Bulut, ligin ikinci yarısında daha zorlu maçların kendilerini beklediğini ama bunun üstesinden gelerek ligi iyi bir yerde bitireceklerini ifade etti.

Kayserispor camiasının başarıyı, mutluluğu hak ettiğini dile getiren Umut Bulut, ligde gol krali olmak istediğini ama bunun süreçte belli olacağını ifade ederek, “Çok gol atmak istiyorum. Allah nasip ederse tabi ki. Gol kralı olmak istiyorum. Şu kadar gol atarım bu kadar gol atarım demek istemiyorum, çünkü bu olmayabiliyor” dedi.

EN İYİ GOLCÜ BURAK YILMAZ

Süper Lig’de en iyi golcü değerlendirmesini yapan Umut Bulut, eski takım arkadaşlarından Burak Yılmaz’ın en iyi golcü olduğunu ifade etti. Umut, “Türkiye’de en iyi golcü Burak Yılmaz diyebiliriz. Çünkü istikrarlı şekilde Türkiye’de gösteriyor” diye konuştu.

BİRAZ EGOİST OLMALI

Umut Bulut, golcünün biraz egoist olması gerektiğini belirterek, eski Beşiktaşlı golcü oyuncu Feyyaz Uçar’ın “Bana çok egoistsin diyorlar. Golcü dediğin egoist olmalıdır” sözlerini değerlendirdi.

“Buna katılıyorum” diyen Umut, “Şu anlamda. Maçına göre de önemlidir. Şampiyonluğa giden takım için her şeyden önce golün kimin attığı değil galibiyet almasıdır. Gol krallığına gidiyorsunuz. Takımında hedefi yoksa da bence bencil olmak doğrudur” dedi.

YABANCI HAKEME KARŞIYIM

Umut Bulut, ligde maçları yabancı hakemler yönetsin gibi düşünceye katılmadığını ve karşı olduğunu ifade etti. “Her maçta hakemlerle görüşüyoruz. Bugün hakemlerimiz kişilik insan olarak çok iyi insanlar” diyen Umut Bulut, şunları söyledi:

“Hakemlerle diyaloglarımız çok iyidir. Futbolcu anlamında da öyledir. İyi ve kötü futbolcu olabilir. Hakemlerin iyi olduğunu düşünüyorum. Hepsinin. Kasıtlı bir şey olacağını sanmıyorum. Maç öncesinde selamlaşıyoruz. Maç esnasında da konuşuyoruz. Maç esnasında mutlaka hatalar olabiliyor. İstem dışı olabiliyor. Yabancı hakeme karşıyım. Türk hakemlerimizle devam etmeliyiz.”

YARDIMCI OLMUYORUZ

Umut Bulut, hakemlere oyuncuların geneli itibarıyla yardımcı olmadığını ifade ederek, “Futbolcuların çokta fazla yardımcı olduğumuzu söyleyemeyiz. Futbolcular kazanmak için kendi takımı için her şey yapıyor. Kim önde ise kazanan takım son dakikalarda ağırdan alır. Mağlup iken ben hızlı olsun diyorum. Ama galipken bende yapıyorum. Bu olağan bir şey ve genel olarak hakemlere yardımcı olmuyoruz. Takım ön planda oluyor” diye konuştu.

BİR İKİ HAKEM VAR

Ligde genel olarak hakemlerin iyiliğine dikkat çeken Umut Bulut, birçok hakemin futbolculara yaklaşımın iyi olduğunu ama bir iki hakemle ilgili bunu söylemenin mümkün olmadığını anlattı.

“Hakemlerimiz gerçekten seviyorum iyi insanlar. Bir iki kişi var” diyen Umut, “Bir şey söylüyorsunuz suratınıza bakarken anlamazlıktan geliyor. Elinizi değdiremiyorsunuz. Bu tip şeyler var. Genelde iyiler ama bir iki kişi var” ifadelerini kullandı.

MAÇIN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK

Umut Bulut, video hakem uygulamasının yararlı olacağını belirterek, şunları söyledi;

“Daha iyi kriterler gelmelidir. Bazen öyle pozisyon oluyor ki penaltı pozisyonu, topun çizgiyi geçti geçmedi deniyor. Bunlar maçın kaderini belirleyen olaylar bu nedenle video hakem uygulaması yararlı olacaktır.”

İYİ TÜRK FUTBOLCULAR VAR

Umut Bulut, takımlarda çok sayıda yabancı futbolcu olmasına rağmen bunların sadece bir ikisinin takıma katkı sağladığını anlatarak, “Diğerleri konusunda benzer katkıyı Türk oyuncular da sağlıyor” dedi. “Yabancı kuralında serbest olmasına karşıyım” diyen Umut, “Baktığımız zaman yabancı futbolcuların minimum 7-8 ve 9 oluyor. Ciddi katkıları yok. Türk oyuncuları olsaydı yine aynı şekilde katkı sağlayacaktır. Maksimum bir, iki, üç futbolcu var katkı sağlıyor. İyi futbolcu gelirse yabancıya karşı değilim. Ama bu sayı sınırlı kalıyor. O nedenle bizim Türk futbolcuları da katkı sağlıyor. 6 yabancı şartı olması iyidir. 6+2 iyi bir sistemdi. O sistem önemlidir” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV