banner153
11 Ağustos 2020 Salı

GÖREVDE

İstikbal Mobilya Kayserispor’da iş kadını Berna Gözbaşı, olağanüstü genel kurula katılan bütün delegelirin desteğini alarak başkanlığa seçildi. Yönetimiyle birlikte görevi devralan Gözbaşı, çağrıda bulunarak, “Lütfen artık bu kulüp üzerinden tartışmaları, eski yeni kavgaları artık bitirelim” dedi.

09 Aralık 2019 Pazartesi 06:30
Bu haber 197 kez okundu
GÖREVDE
Haberici -->

İstikbal Mobilya Kayserispor’da iş kadını Berna Gözbaşı, olağanüstü genel kurula katılan bütün delegelirin desteğini alarak başkanlığa seçildi. Yönetimiyle birlikte görevi devralan Gözbaşı, çağrıda bulunarak, “Lütfen artık bu kulüp üzerinden tartışmaları, eski yeni kavgaları artık bitirelim” dedi.

Süper Lig tarihinde ilk defa kadın başkan olarak seçilen Berna Gözbaşı da, kurulda yaptığı konuşmada hiçbir siyasi çekişmenin içerisinde olmak istemediğin dile getirerek, tek amaçlarının ve dertlerinin Kayserispor olduğunu söyledi. Kendilerine verilecek destek ile birlikte Kayserispor’un içinde bulundukları süreçten kurtaracaklarını dile getirdi.

Genel kurulda ve sonrasında yaptığı açıklamalarda birlik ve beraberlik çağrısı yapan Gözbaşı, kendilerine destek veren bütün milletvekilleri, şehir yöneticilerine de teşekkür etti. Gözbaşı açıklamalarında şunları söyledi;

400 OYUNCU ÇIKARAMIYORSAK

"Bunu her zaman söylüyorum. Takım şuan bu durumda olmasaydı, bunu bana bırakmazlardı. Takım düşerse de bu benim sorunum değil. Elimden geleni yapacağım. Çok mücadeleci olduğum bilinir. Bu 2 haftalık süreç içerisinde gece mi gündüzüme kattım. Bunlar sadece bizim kulübümüzün sorunu değil. Futbol sektöründe maalesef cari açık var. Biz burada cari açık veriyoruz. 80 milyonluk ülkemizde 18 takıma 20 oyuncu olsa biz 400 oyuncuyu çıkaramıyorsak bence birçok şeyi gözden geçirmemiz gerekiyor.”

BAKANLARIMIZLA KONUŞMAK İSTİYORUM

“Bunları hem spor bakanımızla hem de ticaret bakanımızla konuşmak istiyorum. Ben ihracatçıyım. 1 doları bir Euro'yu ülkeye getirmek için inanılmaz mücadele veriyoruz. Ayağına top değmeyen, takıma katkısı olmayan yabancı oyunculara dövizle borçlandığımız için bu işin sonunda bana da söylenecek. Bu sadece bizim kulübümüzün sorunu değil. Bütün kulüplerin sorunu. Bir bankadan kredi çektiğimizi düşünün. Zaman içerisinde kur artıyor. Borçlanmazsanız bile TL olarak borç artmış görünüyor. Bu konuda gelmiş geçmiş bütün başkanlarımıza da yorum yaparken ekonominin gerçeklerini, faizlerin nereden nereye geldiğini düşünerek yorum yapın.”

İÇİNDE OLMAK İSTEMİYORUM

“Değerli bakanımız denetim yapılmasını söyledi. Kamu vicdanı açısından bu beni de çok rahatlattı. Çok teşekkür ediyorum. Çünkü ben hiçbir kavganın içerisinde olmak istemiyorum. Hiçbir çekişmenin içerisinde olmak istemiyorum. Bu bir tek benim davam değil. Bu şehrimizin davasıdır. Avrupa'da bize ‘Kadınları eve kapattınız' deniliyor. Benim ülkemde kadınlar eve kapanmadı. Ülkemizin şehrimizin tanıtımını konuşalım. Şimdi pastırma tartışılıyor, Kastamonu'nun mu, Kayseri'nin mi. Ben dünyadaki bütün kadın kulüp başkanlarını çağırıp Erciyes'te pastırmayı tanıttığım zaman kazanacağımız katkıları konuşalım.”

BEN YÜREĞİMİ KOYDUM

Ben bu siyasi kavgalar içerisinde olmak istemiyorum. Ben buraya yüreğimi koydum. Yapabilirsem en güzelini yapmaya çalışacağım. Yapamazsam koltuklara yapışmak benim hiç huyum değil. ‘Yapamıyorum, lütfen özrümü kabul edin' der, bırakıp giderim. Lütfen artık bu kulüp üzerinden tartışmaları, eski yeni kavgaları artık bitirelim. Kadın birleştiricidir. Sporsa en çok birleştiricidir. Tribünlere dolduğumuzda ne dil, ne din, ne ırk ne de partinin hiçbir önemi yoktur. Biz hep birlikte maça gidelim. Bu haftada çok önemli final maçımız var. Ölüm kalım savaşı."

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157