banner153
06 Haziran 2020 Cumartesi

GÜREŞ ŞAMPİYONASINA TAM DESTEK

Turhal’da düzenlenen 22. Kocakavak Karakucak Güreşleri çerçevesinde Yıldızlar Türkiye Şampiyonası ve Başpehlivanlar Karakucak Güreşleri Kayseri Şeker’e bağlı Turhal Şeker Fabrikası çim sahasında yapıldı. Kayseri Şeker şampiyonaya tam destek verdi.

18 Eylül 2019 Çarşamba 06:39
Bu haber 344 kez okundu
GÜREŞ ŞAMPİYONASINA TAM DESTEK
Haberici -->
Turhal’da düzenlenen 22. Kocakavak Karakucak Güreşleri çerçevesinde Yıldızlar Türkiye Şampiyonası ve Başpehlivanlar Karakucak Güreşleri Kayseri Şeker’e bağlı Turhal Şeker Fabrikası çim sahasında yapıldı. Kayseri Şeker şampiyonaya tam destek verdi.

Karakucak Güreş Şampiyonasına; Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Turhal Kaymakamı Ali Gökay, Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, Cumhuriyet Başsavcısı, Zile, Yeşilyurt, Akdağmadeni ve Sulusaray Belediye Başkanları, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Kooperatifi ve Kayseri Şeker Fabrikası yönetim Kurulu üyeleri, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez, Turhal Şeker Fabrikası Müdürü Hulusi Yüksel, Turhal İlçe protokolü, Turhal Güreş ve Güreş Severler Dernek Başkanı Ali Genç, STK’lar ve Siyasi Parti yöneticileri ile binlerce güreş severler katıldı.

Yıldızlar Müsabakalarına; 16-17 yaş arası (35,40) 45,50,55,60,70,75,80 (+80-100) olmak üzere 10 sıklette 200 güreşçi katılırken Başpehlivan olarak  27 baş pehlivan turnuvaya katılarak kıspet kuşandılar. Başpehlivanlık kemerini Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay adına güreşen İlyas Yıldırım kazandı. Baş pehlivanlar güreşlerine ise Kırkpınar Başpehlivanlarından Onur Balcı, Faik Sezgin, Kırkpınar Baş Altı Pehlivanı Hüseyin Kalaycı, Karakucak Türkiye Şampiyonu İlyas Yıldırım, Türkiye Şampiyonlarından Samet Özaslan, Murat Özkan, Amasya Bölgesinden Milli Güreşçilerden, Mustafa Cebeci, Ziya Kanbur, Mürsel Kaya, Tokat Bölgesi Milli Güreşçilerden Selami Güngör, Ali Cihan, Enes Güler, Bayburt yöresi Milli güreşçilerinden Emrullah Döşlü, Çorum yöresi Milli güreşçilerinden Naim Köten, Sivas yöresi Milli güreşçilerinden Hamdi Tuncer, Yozgat yöresi Milli güreşçilerinden Fahri Taşova olmak üzere 27 baş pehlivan şampiyonada müsabakalara katıldılar.

Şampiyona esnasında konuşan Turhal Kaymakamı Ali Gökay, “Güreş’in tarihimizde çok önemli yere sahip ata sporumuz olduğunu, aynı zamanda kültürümüzün çok değerli bir aktivitesi olduğunu belirterek, Güreş sporunu geliştirmek ve daha ileriye taşımak hepimizin görev ve vazifesidir” dedi.

Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, “Kültürümüzün önemli bir parçası olan güreşleri bizde önemsiyoruz sezon boyunca yakın bölgelerde yapılan güreşlere Turhal belediyesi olarak sporcu kardeşlerimizin imkanlarını iyileştirerek katılmalarını sağlıyoruz. Elimizden geldiği kadar spor müsabakalarında daha başarılı olmaları kendilerine hayatta yeni bir kapı açılmasını sağlayacak şekilde kendileri ile ilgilenen hocalarımıza bizde katkılar sağlamak istiyoruz bu vesile ile ben sporcu kardeşlerime ben öncelikle katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Karakucak güreşleri finalinde yapmış olduğu açıklamada; Turhal Şeker Fabrikamızın sahası içerisinde Koca kavak Güreş Festivali isimliyle uzun yıllardır devam eden turnuvayı bugün burada gerçekleştirdik. Gerçekten Turhal halkının güreşe ne kadar ilgi alaka duyduğunu buradaki toplanan insanlardan gördük ve burada ne kadar büyük bir güreş potansiyeli olduğunu da gördük. Gerçekten bu bölgenin insanı güreşi, hem seviyor hem ilgi duyuyor. Hem gençleri çocukları bile güreşe çok ilgi alaka duyuyorlar ve güreşmek için de her türlü imkanı kullanıyorlar. Biz de mutlu olduk gurur duyduk. Buradaki bütün güreşçilerimize gayretlerinden katkılarından dolayı teşekkür ediyorum başarılar diliyorum. İnanıyorum ki buradan yetişen bu gençler bu ata sporumuzu dünya minderlerinde başarı ile temsil ederek bayrağımızı dalgalandıracaklar” dedi.

Baş Pehlivan İlyas Yıldırım da teşekkür konuşmasında, Elhamdülillah çok şükür bu gün ki güreşlerimizi kazasız belasız atlattık öncelikle Kayseri Şeker, Turhal Şeker Fabrikaları Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Akay’dan Allah razı olsun güreşçinin bizim yanımızda her zaman Allah razı olsun diyorum herkese çok teşekkür ediyorum sağ olun var olun dedi.  

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV