banner87
15 Ekim 2019 Salı

GYAN UÇURACAK

Hava yolu şirketi kurdu

04 Aralık 2017 Pazartesi 07:01
Bu haber 749 kez okundu
 GYAN UÇURACAK
Haberici -->

Kayserispor’un golcü oyuncusu Asamoah Gyan, futbol dışında yen bir sektöre yatırım yaptı. Gyan, kurduğu hava yolu şirketi için lisans işini ülkesinde halletti ve artık hava yolu şirketi ile artık ülkesinde hizmet verip insanlara hava yoluyla seyahat için çalışacak.

Ganalı futbolcu Asamoah Gyan, kurmaya hazırlandığı havayolu şirketiyle ilgili CNN International'e açıklamalar yaptı. Gyan'ın Baby-Jet adındaki havayolu şirketi, Gana hükumetinden onay almış, şirkete lisans verilmişti.

Yıldız futbolcu Gyan, "Giriştiğim işe onay verilmiş olması benim için bir onur ve pozitif anlamda bir baskıdır. Elbette ki riskli bir işe girişiyorum. Ancak her işin bir riski vardır ve ben buna hazırım" dedi.

Havacılığın büyük potansiyel taşıyan bir sektör olduğu ve buraya girmesi konusunda tavsiye aldığını belirten Gyan, "Bir havayolu şirketi fikri bende 2012'de uyandı ama doğru zaman için bekledim. Gana ekonomisinin şimdilerde, pek çok alanda büyümekte olduğuna inanıyorum ve havacılık endüstrisi de bunlardan biri" diye konuştu.

Bu işe girişmesinde hem bireysel hem de toplumsal hislerinin etkisi olduğuna dikkat çeken futbolcu şöyle devam etti: "Bir ülkeme katkı sunma isteği... Yeni iş olanakları yaratmak. ve tabii bir de futbol sonrası iyi bir hayat.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV