banner87
17 Aralık 2018 Pazartesi

HAKEMLERE SOSYAL MEDYA UYARISI

Hakemlerin sosyal medyada çıkan haberleri dikkate almamaları ve hassas davranmaları istendi

09 Ağustos 2018 Perşembe 21:17
Bu haber 396 kez okundu
HAKEMLERE SOSYAL MEDYA UYARISI
Haberici -->

2018-2019 Hentbol Sezon Öncesi 1.Hakem-Gözlemci Eğitim Semineri 3-5 Ağustos 2018 tarihlerinde Ankara’da yapıldı. Seminerde hakemlerle ilgili sosyal medya üzerinden yapılan asılsız haberlere itibar etmeyerek hassas davranmaları istendi.

Ankara Kızılcahamam Eliz Hotel Convention Center'da gerçekleşen seminerde hakemlere fiziksel testler uygulanırken, geçtiğimiz sezonun değerlendirmeleri yapıldı.

Merkez Hakem Kurulu Üyesi Faruk Akman tarafından verilen eğitimde; değişen kurallar, hakem davranışları, kural yorumları gibi konular üzerinde duruldu. Gözlemcilere de maç öncesi ve sonrasında yapılması gereken görevler hakkında bilgi verilirken, kural yorumları ve maç esnasında olan veya olabilecek pozisyonlarla ilgili çalışmalar yapıldı.

MHK Üyeleri; Çetin Özen, Bülent Tarık Türköz, Vahit Ersan ve İsmail Hakkı Kaya da fiziki ve yazılı testlerde hakemler ve gözlemcilerle yakından ilgilendi.

MHK Başkanı Barbaros Yılmaz, seminerde yaptığı değerlendirmede yeni sezonun herkese hayırlı olmasını dilerken, tüm gözlemci ve hakemlere başarılar diledi.

Her sezon öncesi düzenlenen seminerlerin önemine vurgu yapan Yılmaz, seminerin düzenlenmesinde yardımcı olan Hentbol Federasyon Başkanı Bilal Eyüboğlu’na, yöneticilere ve çalışanlara teşekkür etti.

Sosyal medyada ve haberlerde hakemler üzerinden yapılan asılsız haberlere itibar edilmemesini isteyen Yılmaz, hakem ve gözlemcilerden bu konuda daha hassas davranmalarını gerektiğini vurguladı.

 

 

Yeni sezonda da kılık kıyafet düzeninin devam edeceğini kaydeden Barbaros Yılmaz, Kempa firmasıyla yapılan sponsorlukla hakemlerimizin bu sezon Kempa marka hakem formalarıyla sahada görev alacaklarını sözlerine ekledi.

Seminerde Ankara Bölgesi A klasman gözlemcilerinden Nihat Ertem yaş haddi sebebiyle gözlemciliği bırakmak istediğini belirtirken hakem ve gözlemcilere hitaben bir veda konuşması gerçekleştirdi.

Hakemler seminerden arta kalan zamanlarında havuzda su topu gibi çeşitli oyunlar oynadı ve stres attı. Kızılcahamam’da gerçekleştirilen sezon öncesi 1. Hakem Gözlemci seminerinde Kayseri’yi hentbol klasman hakemi ve Hentbol Kayseri Temsilcisi Mehmet Fatih Kaymaz hakem olarak temsil ederken, Ömer Kesimci ile Hatice Kürkçüo ise klasman gözlemcileri olarak temsil ettiler.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV